Категорија: Вести

Вести Македонија Слајдер

Водно од утре ќе се затвори за граѓаните од 18 часот до 6 часот наутро

Слободен печат
Како дел од мерките за спречување на ширење на вирусот, премиерот Оливер Спасовски во вечерашното гостување во емисијата Вин-вин на ТВ Телма, соопшти и дека...
Вести Свет

Бројот на починати од коронавирус во Велика Британија се зголеми на 144

Слободен печат
Бројот на починати од коронавирусот во Велика Британија денеска се зголеми на 144, а досега се заразени 3.269 лица. Британскиот премиерот Борис Џонсон изјави дека...
Вести Македонија Слајдер

Спасовски: Јасно е дека нема да има избори, но мора да најдеме правен механизам како тоа да го прекинеме

Слободен печат
Премиерот Оливер Спасовски во вечерашното гостување во емисијата Вин-вин на ТВ Телма, во врска со одложувањето на изборите, истакна дека вонредната состојба налага носење брзи...
Вести Ви Препорачуваме Регион

Писмо од Вики, Македонка во северна Италија: Седете дома или ситуацијата ќе нема крај!

Слободен печат.
„Убедете ги луѓето да седат дома, или оваа ситуација ќе нема крај! Живеам во Сало (Езеро Гарда – провинција на Бреша), за жал во овој...
Вести Македонија

Шилегов: Нека помине пандемијава, потоа ќе се видиме на политичкиот мегдан

Слободен печат
Три пати почнав, па три пати престанав …Да пишувам статус. За политичките партии. Опозициските нарочито., напиша на Фејсбук градоначалникот на град Скопје, Петре Шилегов. -Ама...
Вести Регион

Република Српска ќе го казнува објавувањето на лажни вести за време на вонредната состојба

Слободен печат
Владата на Република Српска денеска усвои одлука за казнување за објавување лажни вести и за предизвикување паника за време на вонредната состојба воведена поради новиот...
Вести Свет

Словенија од полноќ целосно го забранува собирањето на јавни места

Слободен печат
Словенечката Влада на вонредна седница вечерва донесе одлука времено целосно да го забрани движењето на граѓаните и собирањето на јавните места, јави дописникот на МИА...
Вести Македонија Слајдер

Спасовски: Нема да има пардон за никого, никој нема право да го загрозува здравјето на другиот

Слободен печат
Во вечерашното гостување на телевизија Телма, техничкиот премиер Оливер Спасовски, најави дека ќе има нова мерка за сите оние што ќе ја прекршат самоизолацијата. Подготвени...
Вести Свет Слајдер

Најнови податоци за коронавирусот во светот

Слободен печат
поред најновите податоци, во светот досега се регистрирани 239.837 луѓе заразени со новиот коронавирус. Од нив починати се 9.953, а оздравеле 86.681 лица. – Вкупно...