-2 C
Скопје

Категорија: Вести

Вести Ви Препорачуваме Свет

ВИДЕО: Навални експресно уапсен на аеродромот во Москва, му се заканува затвор од 10 години

Слободен печат
 Рускиот опозиционер Алексеј Навални откако слета на московскиот аеродром Шереметјево, задржан е во притвор. Навални и покрај предупредувањето дека ќе биде затворен, тој денеска полета...
Вести Свет

Првичен биланс од силниот земјотрес на островот Сулавеси: Загинаа најмалку 78 луѓе, оштетени најмалку 1.150 згради

Слободен печат
Бројот на жртвите од силниот земјотрес што во петокот го погоди индонезискиот остров Сулавеси се искачи на 78 луѓе. Потресот со интензитет од 6,2 степени...
Вести Свет Слајдер

Навални пристигна во Русија: Наместо на аеродромот „Внуково“, авионот со опозицискиот лидер слета на „Шереметјево“

Слободен печат
Авионот со кој патуваше рускиот опозиционер Алексеј Навални наместо на аеродромот „Внуково“ слета на „Шереметјево“ во Москва. Пилотот првично најавил доцнење од 30 минути поради...
Вести Свет

Армија на САД: Ги повлековме сите наши војници од Сомалија, следува нивна прераспределба во Кенија и во Џибути

Слободен печат
Американската армија денеска соопшти дека целосно се повлечени сите нејзини војници од Сомалија. Дел од воените експерти предупредија дела повлекувањето на околу 700 американски војници...
Вести Свет Слајдер

ВИДЕО I Апсења на московскиот аеродром „Внуково“: Приведени повеќемина приврзаници на Навални

Слободен печат
Руската полиција уапси неколку приврзаници на опозиционерот Алексеј Навални на московскиот аеодром Внуково. Тие таму го чекаат Навални да долета од Германија. На видео-снимките објавени...
Вести Скопје

Дефект на противпожарен хидрант: Дел од Старата скопска чаршија утре без вода

Слободен печат
Дел од Старата скопска чаршија утре ќе биде без вода. Од ЈП „Водовод и Канализација” – Скопје, информираат дека поради дефект на противпожарен хидрант ф-80...
Вести Свет Слајдер

Бројката се ближи до стотка: Над 95 милиони луѓе во светот се заразени со ковид-19

Слободен печат
Бројот на заразени со ковид-19 во светот се искачи над 95 милиони луѓе, а од последици од заразата досега починале 2.034.623 милиони лица, додека оздравеле...
Вести Ви Препорачуваме Регион СП Неделник

Месиќ е платен бошњачки лобист

Слободен печат
Бариша Чолак, заменик-претседател на хрватскиот клуб во Домот на народите на Парламентот на БиХ, по повод писмото на Месиќ вели дека не треба да се...
Вести Регион

Рама останува на искажаните критики кон ЕУ за анти-ковид вакцините: Ништо не порекнувам

Слободен печат
Албанскиот премиер Еди Рама денеска одговори на вчерашната реакција на Амбасадата на Франција во Тирана по неговите последователни критики кон Европската Унија (ЕУ), односно за...
Вести Скопје

ЈП „Водовод и Канализација”: Прекин со водоснабдување во дел од Пржино

Слободен печат
Поради уличен дефект на Ф-100 мм. на улица „Милан Мијалковиќ” број 10 во скопската населба Пржино, прекинато е водоснабдувањето за корисниците на дел од оваа...