Категорија: Македонија

Вести Македонија

Затекнатите граѓани во Дебар вратени од Бошков Мост, не биле тестирани

Слободен печат
Според последните информации од Оператвниот штаб на Дебар, лицата кои беа затекнати во Дебар, на денот на прогласувањето на кризната состојба, поради коронавирусот, а денеска...
Вести Македонија Слајдер

Заев: Ова е скриен непријател наречен коронавирус и не смееме да правиме политички поени од тоа

Слободен печат
Владата има комплетен капацитет, а јас како претседател на СДСМ излегов со предлог мерки со цел справување со коронакризата, но и истакнав дека Владата има...
Вести Македонија Слајдер

Заев: Коронависрусот не затече и жалам што светот нема доволно капацитети да се справи

Слободен печат
Лошо и страшно е секаде во светот па и кај нас, коронависрусот не затече и жалам што светот нема доволно капацитети да се справи, но...
Вести Македонија Слајдер

Димитров: Честитките од Италија во време на тешки моменти е доблест и доказ за цврстото пријателство

Слободен печат
Министерот за надворешни работи Никола Димитров денеска имаше телефонски разговор со шефот на италијанската дипломатија Луиџи Ди Мајо, на барање на италијанска страна, соопшти МНР....
Вести Македонија Слајдер

Заев: Не беше лесно, 15 години како кандидати чекаме датум за преговори, конечно се оствари таа наша желба

Слободен печат
Јас сум многу среќен и треба и граѓаните да бидат среќни од тоа што ги почнуваме преговорите со Европската унија. Не беше лесно 15 години...
Вести Македонија Слајдер

Д-р Чибишев со апел до граѓаните: Лековите за коронавирус не се пијат превентивно, туку со препорака од лекар

Слободен печат
Доктор Андон Чибишев на денешниот LiveChat на ВМРО-ДПМНЕ говореше за актуелната ситуација со корона вирусот. Чибишев укажа дека социјалните мрежи се моќна алатка за да...
Вести Македонија

СКАНДАЛ Кој сака да профитира на сметка на визирите за македонските лекари?!

Мирослава Бурнс
Продаваме визири за заштита од коронавирусот! Ваков оглас се појави во групата ,,Купи продај – Автопазар” на Фејсбук. Цената за еден визир, според оваа реклама...
Вести Македонија

Заштитни маски произведени во домашни услови и работилници нема да се делат низ Гостивар

Слободен печат
Заштитни маски произведени во домашни услови и работилници нема да се делат низ Гостивар, а донациите од храна и други продукти ќе се делат само...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Жан Митрев со препораки за заштита од коронавирусот: Никако физичка активност надвор, замотајте се со шал, а не со маски!

Слободен печат
Академик доктор Жан Митрев преку видео порака дава свое мислење и неколку препораки за тоа како луѓето да се заштитат од опасниот коронавирус. Според него,...
Вести Македонија Слајдер

Ќерката за заразениот тетовец: Од понделникот молев татко ми да биде тестиран за коронавирус

Слободен печат
Пред малку министерот за здравство Венко Филипче на редовната прес-конференција во Владата изнесе повеќе детали за тетовец кој бил заразен со коронавирусот, а за кој...