Категорија: Македонија

Вести Македонија Слајдер

Соопштение на ТВ24 по веста дека Зекири има коронавирус

Слободен печат
Соопштението од ТВ 24 ви го пренесуваме интегрално: По денешната објава на потпретседателот на СДСМ, Мухамед Зекири дека е заразен со коронавирус, Телевизија 24 ја...
Вести Македонија Слајдер

Јанушев кој со Зекири учествуваше на дебатна емисија се тестирал, ги чека резултатите

Слободен печат
Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Игор Јанушев денеска по информацијата дека потпретседателот на СДСМ Мухамед Зекири, со кој пред неколку денови заедно беше гостин во дебатна...
Вести Македонија

Реакција на српскиот министер Вулин: Ако иконографите се неважни, што не се фотографирала Шекеринска и со кукаст крст

Слободен печат
Српскиот министер за одбрана Александар Вулин ја критикуваше својата македонска колешка, министерката Радмила Шекеринска, за фотографијата со симболите на ОВК во кабинетот на кичевскиот градоначалник...
Вести Македонија Слајдер

Шекеринска: Реагираат тие кои дури девет години коалицираа со Дехари

Слободен печат
Министерката за одбрана Радмила Шекеринска за време на денешниот престој во Битола јавно одговори во врска со објавената фотографија и коментарите на социјалните мрежи по...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Немало потреба од полиција, 14 бриса се земени од семејството, 200-те присутни на погребот се идентификуваат

Мирослава Бурнс
Утринава на 14 членови од семејството на покојникот што беше погребан без протокол за Ковид 19 иако посмртниот брис му беше позитивен, им биле земени...
Вести Македонија Слајдер

Во Чаир и Бутел најмногу новозаразени од коронавирус

МИА Агенција
Денеска во Скопје се регистрирани 24 нови случаи на ковид-19. По општини најбројни се новозаболени во општината Чаир дури 11, па следи Бутел со шестмина....
Вести Македонија Слајдер

Шекеринска: Избори на 5 јули

МИА Агенција
Како општество и како одговорни поединци не смее да дозволиме државата да продолжи да функционира со техничка Влада, со бројни шанси за вето и без...
Вести Македонија

Се чека одговор од Комисијата за заразни болести – дали угостителите ќе бидат ослободени од обврската да ги легитимираат гостите

МИА Агенција
Право да легитимира има само полицијата, поради што во четвртокот е испратено писмо до Комисијата за заразни болести, уште еднаш да се разгледа ваквиот услов...
Вести Македонија Слајдер

Двајца починати и 62 новозаразени од ковид-19

МИА Агенција
Министерството за здравство информира дека денеска Институтот за јавно здравје регистрира 17 оздравени пациенти во: Скопје-5, Куманово-1, Тетово-9, Битола-1, Гостивар-1. Во ГОБ „8 септември” почина...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Мухамед Зекири позитивен на Ковид-19

Слободен печат
Поранешниот пратеник на СДСМ Мухамед Зекири, неговата сопруга и тримесечна ќерка се позитивни на Ковид-19. Оваа вест Зекири ја сподели преку објава на неговиот фејсбук-профил:...