Македонија - Page 283 of 996 - Слободен печат

Категорија: Македонија

Вести Ви Препорачуваме Македонија

Судство од гаќи истресено

Соња Христовска-Угриноска
Остра кавга избувна вчера помеѓу судиите од Апелацискиот суд и шефицата на ЈО за гонење организиран криминал и корупција Вилма Рускоска, откако Кривичниот совет на...
Вести Македонија

Мицкоски-Борисов: ВМРО-ДПМНЕ после 12 април, темелно ќе работи на спроведување на структурни реформи (ВИДЕО)

Слободен печат
Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска во рамките на конгресот на ЕНП оствари средба со премиерот на Република Бугарија, Бојко Борисов. На средбата се разговараше...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Села: Функционери на ДУИ имаат приватни имоти во Драч, Албанија

Слободен печат
Претседателот на Алијансата за Албанците, Зијадин Села во своето гостување во емисијата “Pressing“ на косовската телевизија „Т7“, изјави дека за албанците ДУИ била полоша од...
Вести Македонија

Зекири: СДСМ не треба да продолжи да му помага на ДУИ

Слободен печат
Потпреседателот на СДСМ и пратеник во Собранието на Македонија, Мухамед Зекири, во интервју за „Телеграфи“ зборуваше за политичките случувања во Македонија како и правата на...
Вести Македонија

СВЕДОШТВА ОД ПРЕТСЕДАТЕЛСКИТЕ КАБИНЕТИ: Монографија од советникот на тројца македонски претседатели

Слободен печат
„Сведоштва од претседателскиот кабинет: моќта на трпението” е насловот на публикацијата од авторот Дарко Костадиновски, која вечерва беше промовирана во Скопје, а која ги содржи...
Вести Македонија

Георгиевски: Сакав да го тужам СЈО, но ме премислија адвокатите

Слободен печат
Во вечерашното интервју за Тeлевизијата 24 вести, каде гостуваше поранешниот премиер, Љупчо Георгиевски беа изнесени изјави како: „во судството има многу големи дискрепанци, правди, неправди…“.,...
Вести Македонија

Димитров: Ќе демонстрираме одлучност во креирање на отпорна безбедносна средина

Слободен печат
Со влегувањето во НАТО, Северна Македонија ќе придонесе за зајакнување на регионалната безбедност и ќе демонстрира одлучност во креирање на отпорна безбедносна средина, способна да...
Вести Македонија

СЕКОЈА ЧЕСТ: Јане си доби автограм од Бекам

Слободен печат
Најпознатиот фан на македонската фудбалска репрезентација, малиот херој Јане Велковски имаше можност да се запознае и со планетарната мегаѕвезда Дејвид Бекам. Јане Велковски има свое...
Вести Македонија

Трајановски: Спомениците се проект на централната власт, не сум одобрил ништо

Слободен печат
Дуелот меѓу сегашниот и поранешниот градоначалник на Скопје, Петре Шилегов и Коце Трајановски се емитува вечерва на Канал 5 Телевизија, страстите меѓунив се разгореа штом...
Вести Македонија

Шилегов: Тешко на градот којшто прави три години еден проект

Слободен печат
Поранешниот градоначалник на Скопје, Коце Трајановски во дуелот со сегашниот градоначланик Петре Шилегов, кој се емитува на Канал 5 Телевизија „Само вистина“ истакна дека се...