Македонија - Page 10 of 970 - Слободен печат

Category : Македонија

Вести Македонија

ОЈО бара притвор за Емил Јакимовски

Слободен печат
Обвинителството бара притвор за поранешниот член на ВМРО-ДПМНЕ и поранешен вработен во Централниот регистар Емил Јакимовски. – Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против едно...
Вести Македонија

Заев е спремен за средба со Мицкоски, повика на одговорност од партиите за Законот за ЈО

Слободен печат
Лидерот на СДСМ Зоран Заев е подготвен да разговара со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ за да се изнајде решение за Законот за јавното обвинителство. Тој денеска...
Вести Македонија Слајдер

Што ја обои водата во реката Серава?

Слободен печат
Дежурната екипа на Државниот инспекторат за животна средина, во координација со овластен инспектор за животна средина од Општина Карпош се излезени на терен и вршат...
Вести Македонија Слајдер

Заев е подготвен за владина коалиција со сите партии, освен со ВМРО-ДПМНЕ

Слободен печат
Лидерот на СДСМ Зоран Заев денеска изјави дека е подготвен да разговара со сите политички партии, нагласувајќи дека сепак не може да каже на што...
Вести Македонија Слајдер

МЗШВ и МИОА со реакција за постапките на дополнителниот заменик министер за земјоделство Трипуновски

Слободен печат
По реакциите во јавноста за упадот на дополнителниот заменик министер од Министерството за земјоделство шумарство и водостопанство (МЗШВ) Цветан Трипуновски во Подрачната Единица Берово и...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Измамници на Фејсбук: Преку лажен профил на Игор Џамбазов барале донации

Слободен печат
На социјалната мрежа Фејсбук се појавија информации дека некој се обидува да го злоупотреби името и делото на глумецот и шоумен Игор Џамбазов. Лажниот профил...
Вести Македонија Слајдер

Од понеделник ВМРО-ДПМНЕ ќе ја започне кампањата

Весна Тодоровска
Под мотото „Обновата пред вашиот дом“, ВМРО-ДПМНЕ од понедленик ќе ја започне изборната кампања. Како што соопшти генерланиот секретар на партијата Игор Јанушев, партиски тимови...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Во Тетово уапсен еден од разбојниците кој пред 11 години ја ограби Прокредит банка

Слободен печат
Лицето Р.И. (34) едно од осомничените за грабежот на Прокредит банка по кого била распишана потерница, вчера бил уапсен во Тетово, по што бил спроведен...
Вести Македонија Слајдер

По Водици средба Заев-Мицкоски за Законот за ЈО

Весна Тодоровска
Наредната недела работните групи на СДСМ и на ВМРО-ДПМНЕ ќе остварат средба. До ваков договор дошло откако по еден член од групите веќе се слушнале...
Вести Македонија Слајдер

Спасовски: Техничката влада треба да создаде демократска атмосфера за граѓаните слободно да можат да одлучуваат

МИА Агенција
Оваа техничка влада не е формирана за некој да има повеќе или помалку политички кредибилитет или легитимитет, туку едноставно сите заедно да се вградиме во...