Ракомет- Page 9 of 75 - Слободен печат

Категорија: Ракомет

Ракомет Спорт

Брестовац не менува, со истиот тим и против Чешка

Слободен печат
Селекторот Данило Брестовац нема да врши рокади во репрезентацијата и на утрешната средба со Чешка ќе настапи со истиот тим кој ја совлада Украина со...
Ракомет Спорт

Најдобриот гол за Лазаров, Митревски ја има втората најдобра одбрана (ВИДЕО)

Слободен печат
Двајцата најзаслужни ракометари за влерашниот триумф над Украина, капитенот Кире Лазаров и голманот Никола Митревски, се најдоа во изборот на најдобрите потези на денот на...
Ракомет Спорт

Лазаров: Отидов на се или ништо

Слободен печат
Капитенот Кире Лазаров беше најдобар кога беше најпотрено, го постигна голот во последната секунда кој ни донесе триумф над Украина од 26:25. Сепак, и покрај...
Ракомет Слајдер Спорт

Кога е најтешко – Кире Лазаров

Слободен печат
Македонската ракометна репрезентација оствари тешка победа над Украина во првото коло на Европското првенство и тоа благодарение на капитенот Кире Лазаров. Ракометарите со 26:25 ја...
Ракомет Спорт

Селекторот на Португалија: Ова не е случајно

Слободен печат
Репрезентацијата на Португалија го направи најголемото изненадување на Европското ракометно првенство со победата над фаворитот за титулата, Франција. Португалците славеа со 28:25, а селекторот Пауло...
Ракомет Спорт

СЕНЗАЦИЈА НА ЕП: Португалците ја шокираа Франција

Слободен печат
Репрезентацијата на Португалија го направи најголемото изненадување на Европското првенство победувајќи го еден од главните фаворити за титулата, Франција. Португалците со 28:25 ги совладаа „триколорите“....
Ракомет Слајдер Спорт

РФМ ја одреди премијата за пласман во главната фаза на ЕП

Слободен печат
Денеска во 20.30 часот на Европското ракометно првенство македонската машка сениорска репрезентација ќе го одигра првиот натпревар на ЕП во Австрија. Противник во рамките од...
Ракомет Спорт

Бебешко пред мечот со Македонија: Нè гледаат како аутсајдери!

Слободен печат
Селекторот на Украина, Сергеј Бебешко вели дека и покрај тоа што не се фаворити за првите две позиции во групата „Б“, ветува дека неговите играчи...
Ракомет Спорт

Непријатна ситуација на ЕП: Новинар доби топка во глава! (ВИДЕО)

Слободен печат
Еден новинар кој го најавуваше натпреварот од Европското ракометно првенство помеѓу репрезентациите на Германија и Холандија беше случајно удрен со топка во глава. Ваквата професија...
Ракомет Спорт

Ќе се осмели ли некој да го урне рекордот на Лазаров? (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Македонската најдобра репрезентација против Украина во Виена го започнува настапот на Европското првенство со почеток од 20.30 часот. Повторно погледите ќе бидат насочени кон најискусниот...