Категорија: Ракомет

Ракомет Спорт

Михајловски: Вардар ќе остане ракометен бренд

Слободен печат
Михајло Михајловски, поранешниот финансиер и сопственик на РК Вардар, нема да го остави тимот на цедило. Македонскиот ракометен шампион се соочува со финансиска криза откако...
Ракомет Спорт

Вардар против Еурофарм во полуфиналето на Купот

Слободен печат
Бранителот на трофејот, Вардар во полуфиналето на ракометниот Куп на Македонија, ќе игра со најголемиот конкурент оваа сезона, Еурофарм Работник. Еурофарм Работник пред неколку недели...
Вести Ракомет Спорт

Отворени жиро – сметки за собирање средства за спас на РК Вардар

Горан Наумовски
Во кординација со управата на РК Вардар, навивачите на „црвено-црните” отворија жиро сметки, денарска и девизна, на кои ќе можат да се донираат средства за...
Ракомет Спорт

ЕХФ одушевена од Вардар и навивачите (ВИДЕО)

Слободен печат
Екипата на Вардар вчера оствари убедлив триумф над ПИК Сегед (31:23) во првиот четвртфинален натпревар во ЛШ и веќе со едната нога е на завршниот...
Ракомет Спорт

Вујовиќ: Играчите немаа за сок или чоколада

Слободен печат
Легендата на светскиот ракомет, Веселин Вујовиќ си поднесе оставка од тренерската функција во српскиот прволигаш, Железничар. Причината за оставката е беспарицата која го зафати тимот...
Ракомет Спорт

Парондо: Овие момци се херои

Слободен печат
Тренерот на Вардар, Роберто Парондо не можеше да ги сокрие емоциите по триумфот над ПИК Сегед. – Нема да биде никаква новост ако кажам повторно...
Ракомет Спорт

Да се наежиш, цела сала пее „Вардар шампионе“ (ВИДЕО)

Слободен печат
Ракометарите на Вардар, шампионски се простија од навивачите, го декласираа ПИК Сегед со 31:23 и со едната нога се на Ф4 турнирот во Келн. What...
Ракомет Спорт

„Комити“: Да се врати Михајловски во Вардар

Слободен печат
Откако Сергеј Самсоненко објави дека на крајот од сезоната се откажува од финансирање на РК Вардар, останува нејасно кој ќе ја преземе улогата на финансиер...
Ракомет Спорт

„Ја излези Ѓурѓо“ ечи во Јане Сандански (ВИДЕО)

Слободен печат
Пред стартот на натпреварот, ракометарите беа дочекани на теренот, традиционално со песната „Ја излези Ѓурѓо“.  „Некст Тајм“ и целата сала во ги мотивираа ракометарите пред...
Ракомет Спорт

Вардар на пат кон Келн, декласиран ПИК Сегед

Слободен печат
Вардар со победа се прости од навивачите, во последниот европски натпревар пред своите фанови, успеа да го совлада ПИК Сегед и со едната нога е...