Категорија: Ракомет

Ракомет Спорт

БОРКО: Максимално ќе се посветам за афирмација на македонскиот спорт!

Слободен печат
Голманот на македонската сениорска ракометна репрезентација, Борко Ристовски ќе биде дел од стратешкиот тим на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во областа на спортот. Тој...
Ракомет Спорт

Алушовски: Горд сум на победата над Веспрем, ова е награда за несреќните порази

Слободен печат
Еурофарм Работник можеби не може да оствари триумф во Лигата на шампионите, но затоа во СЕХА лигата, има максимален ефект. Најголемиот скалп, битолчани го зедоа...
Ракомет Спорт

Сензационална победа на Еурофарм над Веспрем

Слободен печат
Екипата на Еурофарм Работник приреди вистинска сензација во Битола со победата над еден од фаворитите за триумф во СЕХА лигата но и во Лигата на...
Ракомет Спорт

Вардар без многу мака го реши Татран

Слободен печат
Екипата на Вардар по поразот од Брест Мешков, веќе влезе во победнички ритам, „црвено-црната“ машинерија почна да ги меле противниците во СЕХА лигата. Вардарци денеска...
Ракомет Спорт

Митревски најдобар голман во СЕХА, Дибиров крило

Слободен печат
Голманот на македонската репрезентација и на Еурофарм Работник, Никола Митрески е во идеалниот тим на месецот во СЕХА-лигата. Митревски брилјираше на голот на Еурофарм во...
Ракомет Спорт

Горбок: Понекогаш работите не одат во посакуваниот правец!

Слободен печат
Вардарци директно од Украина се упатија за Прешов, каде денеска ќе го играат натпреварот од четвртото коло на СЕХА лигата. Актуелниот освојувач на ова натпреварување...
Ракомет Спорт

Еурофарм Работник на мегдан со Веспрем

Срѓан Ивановиќ
Двократниот освојувач на СЕХА лигата, унгарски Веспрем, ќе биде доволен предизвик за Еурофарм Работник, утре во салата „Боро Чурлевски” во Битола (17.15 часот) да даде...
Ракомет Спорт

Се најавува спектаклот со Кил, и полицајци навиваат за Вардар! (ФОТО)

Слободен печат
Ракометарите на шпанскиот стратег Давид Писонеро следниот четврти дуел во ЛШ ќе го имаат на 12 октомври со почеток од 17.30 часот против бундеслигашкиот гигант...
Ракомет Спорт

Дали го погледнавте 4.000 гол на Вардар во ЛШ? (ВИДЕО)

Слободен печат
Македонскиот и европски шампион ја забележа и третата победа по ред во групната фаза од Лигата на шампионите на гостувањето кај Мотор Запорожје. Ракометарите на...
Ракомет Спорт

„Кунг-фу“ одбраната на Митревски најдобра во ЛШ! (ВИДЕО)

Слободен печат
Еурофарм Работник повторно тесно беше поразен овојпат на гостувањето на Бидасоа Ирун, иако имаше фантастични плус пет разлика во текот на натпреварот. Доколку е за...