Категорија: Ракомет

Ракомет Спорт

Брестовац повика нов ракометар за дуелите со Грузија

Слободен печат
После победата над Турција од 26:23 и ремито со Италија (26:26) избраниците на селекторот Данило Брестовац ја продолжуваат ЕХФ неделата во Скопје каде што ќе...
Ракомет Спорт

Сениорите ремизираа против Италија

Слободен печат
После победата од 26:23 на вчерашниот меч против Турција, денеска македонската сениорска репрезентација во рамките од ЕХФ-неделата ремизираше против Италија со резултат 26:26. И на...
Ракомет Спорт

Македонија и без најсилните подобра од Турција

Слободен печат
Денеска во пријателскиот натпревар во рамките од ЕХФ неделата, избраниците на селекторот Данило Брестовац со резултат 26:23 триумфираа над турската репрезентација. Нашата најдобра селекција иако...
Ракомет Спорт

ЕХФ: Тренерот не е причина за лошите игри на Вардар!

Слободен печат
После пет одиграни кола во Лигата на шампионите, Вардар се наоѓа моментно на четвртото место на табелата во групата „Б“ со шест освоени бодови, колку...
Ракомет Спорт

ЕХФ недела: Слободен влез на мечевите против Грузија!

Слободен печат
Брестовац во хотелот „Александар Палас“ – Скопје ја собра македонската сениорска репрезентација за ЕХФ неделата како подготовка за настапот на Европското првенство 2020 година. Како...
Ракомет Спорт

ЛШ: „Вртенката“ на Маџовски во ТОП 5 голови на колото! (ВИДЕО)

Слободен печат
Еурофарм Работник пред своите фанови загуби од Татран Прешов со 23:24 во петтото коло од групата „Ц“ во Лигата на шампионите, гостите до триумфот стигнаа...
Ракомет Спорт

Ојлески: Како да ни „судено“ вака да завршуваме и разочаруваме!

Слободен печат
Иако пред натпреварот веруваа ракометарите на Еурофарм Работник дека можат да стигнат и до втората победа во Лигата на шампионите, тоа не се случи. Македонскиот...
Ракомет Спорт

Еурофарм Работник со ужасен финиш, Татран ја освои Битола!

Слободен печат
Денеска во рамките од петтото коло во ракометната Лига на шампионите повторно во еден нов крајно драматичен натпревар во салата „Боро Чурлевски“ минимален пораз на...
Ракомет Спорт

Македонско гол-шоу, Талески го „торпедираше“ Фуксе Берлин!

Слободен печат
Денеска во рамките од 10 коло во најдобрата германска лига минимално со 31:30 (14:13) екипата на Балинген беше подобра од Фуксе Берлин. Еден од најзаслужните...
Ракомет Спорт

Михалка: Го победија Веспрем, нема да ни биде лесно!

Слободен печат
Денеска од 17.00 часот македонскиот ракометен клуб Еурофарм Работник во салата „Боро Чурлевски“ ќе го игра и својот петти натпревар оваа дебитантска сезона во Лигата...