Категорија: Ракомет

Ракомет Спорт

Кокшаров: Помладите ќе добијат шанса против Мотор Запорожје!

Слободен печат
Стратегот на македонскиот шампион, Едуард Кокшаров во пресрет на натпреварот од регионалната ракометна СЕХА лига против Мотор Запорожје, најави дека повеќе минутажа ќе добијат помладите....
Ракомет Спорт

ЕХФ го одбележа топлиот пречек за Карачиќ во Скопје! (ВИДЕО)

Слободен печат
Вардар и Кјелце одиграа одличен меч на кој ги поделија бодовите играјќи со нерешен резултат 28:28. Хрватот доби топол пречек во Скопје, присутните навивачи со...
Ракомет Спорт

ЛШ: Дибиров со четврти гол на колото, Гедбан во Топ 5 одбрани! (ВИДЕО)

Слободен печат
Македонскиот и европски шампион Вардар изминатиот викенд ремизираше на домашен терен (28:28) против полскиот состав на Кјелце. На овој дуел својата најдобра партија досега во...
Ракомет Спорт

Сензационален пораз на Кил од Порто (ВИДЕО)

Слободен печат
Екипата на Порто го направи најголемото изненадување во досегашниот дел од ракометната Лига на шампионите со победата од 27:28 над Кил во Германија. Во последната...
Ракомет Спорт

Тежок пораз на Еурофарм Работник во Лигата на шампионите

Слободен печат
Македонскиот ракометен клуб денеска во Португалија е убедливо совладан од екипата на Спортинг со конечен резултат 36:26. Еурофарм Работник беше рамноправен во првите 10 минути...
Ракомет Спорт

Шишкарев: Бевме и на „минус три“, но публиката нè врати во најтешките моменти!

Слободен печат
Вардар ремизираше 28:28 пред одлична атмосфера на трибините на СЦ „Јане Сандански“ против полскиот Кјелце. Своите импресии од вечерашниот натпревар ги споделија тренерот на Вардарци...
Ракомет Спорт

ЛШ: Победата бегаше, па доаѓаше, и на крајот реми на Вардар со Кјелце

Слободен печат
Македонскиот и европски шампион Вардар одигра нерешено во најновото коло од ЛШ против Кјелце со 28:28, иако имаше шанса да триумфира, но дури и да...
Ракомет Спорт

ЛШ: Се враќаат Атман и Горпишин, Вардар без Горбок против Кјелце!

Слободен печат
Денеска од 17.30 часот македонскиот и европски шампион ќе води важна битка во зацврстувањето на втората позиција на табелата во групата „Б“, Вардар ќе ги...
Ракомет Спорт

ЖРК Пелистер прими 50 голови во Челинџ купот!

Слободен печат
По договор на двата клуба двомечот од третото коло во европскиот Челинџ куп се игра во Србија, а веќе уште по првиот натпревар се знае...
Ракомет Спорт

„Комити“: Да му се поклониме на Карачиќ за сите солзи и радости! (ФОТО)

Слободен печат
Македонскиот и европски шампион в сабота од 17.30 часот во СЦ „Јане Сандански“ – Скопје во седмото коло од ЛШ ќе го пречекаат полскиот состав...