Категорија: Ракомет

Ракомет Спорт

Вардар најде нов голман во ПСЖ!? (ФОТО)

Слободен печат
Доколку ѝ се верува на „магичната“ Википедија на РК Вардар, се очекуваат уште две нови засилувања за наредната натпреварувачка сезона, покрај најавуваниот руски лев бек...
Ракомет Спорт

Најдобрите македонски ракометарки ремизираа со Италија

Слободен печат
Сениорската женска ракометна репрезентација на Македонија денеска на стартот од меѓународниот пријателски турнир во Анталија одиграа реми 29:29. Иако после првото полувреме избраничките на селекторот...
Ракомет Спорт

ЛШ, СПЕКТАКЛ: Вардар ги продаде билетите за само три дена!

Слободен печат
Управата на европскиот шампион Вардар успеа да ги продаде билетите за дуелот од Лигата на шампионите меѓу Вардар и Веспрем (Унгарија) за неполни три дена,...
Ракомет Спорт

Металург нема среќа со тренерите, и Кастратовиќ ја напушта клупата

Слободен печат
Екипата на Металург нема среќа со тренерите оваа сезона, иако не е помината ниту половина сезона, тимот од Автокоманда остана без вториот тренер. Зоран Кастратовиќ...
Ракомет Спорт

Вујо мајсторе се надмина себе си: Умри, да не те гледам повеќе (ВИДЕО)

Слободен печат
Миленикот на „Комитите“, Веселин Вујовиќ неодамна повторно седна на клупата на Загреб и веднаш ја шокира јавноста. Вујовиќ кој во кариерата не ретко беше дел...
Ракомет Спорт

Лазаров со нов триумф, Нант кон врвот во Франција!

Слободен печат
Денеска во рамките од 10. коло во најсилната француска ракометна лига составот на Нант триумфираше дома над Истр со 29:26 (18:12). Македонскиот репрезентативец Кирил Лазаров...
Ракомет Спорт

ЛШ: Кобен финиш на Еурофарм Работник во Финска

Слободен печат
Во својот претпоследен натпревар во дебитантската сезона од Лигата на шампионите ракометарите на тренерот Стевче Алушовски повторно во една неизвесна завршница овојпат за нивна несреќа...
Ракомет Спорт

Ракометарите на 21 декември ги стартуваат подготовките за ЕП

Слободен печат
Машката ракометна репрезентација на Македонија подготовките за настапот на Европското првенство ќе ги започне на 21 декември, а според планот на селекторот Брестовац, поголемиот дел...
Ракомет Спорт

Митревски нов директор на ракометната репрезентација

Слободен печат
Димитар Митревски ќе биде новиот директор на ракометната репрезентација на Македонија. Управниот одбор на РФМ на денешната седница одлучи да го именува поранешниот ракометен судија...
Ракомет Спорт

Радовиќ од Еурофарм Работник со најдобриот гол на колото во ЛШ! (ВИДЕО)

Слободен печат
Еурофарм Работник ја запиша втората победа во Лигата на шампионите откако во Битола го совлада Савехоф со 32:31. Во дуел со многу осцилации, следеше драматична...