Ракомет- Page 40 of 72 - Слободен печат

Category : Ракомет

Ракомет Спорт

Нолевска: Да ја вратиме вербата во македонскиот женски ракомет кој е пред колапс!

Слободен печат
Нолевска, ракометарката од Битола ќе има нов предизвик во својата кариера која ја продолжува во Романија. Своевремено беше дел од ЖРК Вардар и Феникс. –...
Ракомет Спорт

ЛШ: „Црвено-црниот“ вулкан се буди на 22 септември

Слободен печат
„Црвено-црните“ веќе ги започнаа летните подготовки за новата сезона предводени ракометарите од тренерот Писонеро. Вардар сезоната ја почнува со гостување во Франција кај Монпелје на...
Ракомет Спорт

Двајца младинци прекомандувани во првиот тим на Вардар

Слободен печат
Дел од младинците ќе се преселат во првиот тим на Вардар, станува збор за Ален Ќосевски (роден 2001) и Дејан Кукуловски (1996). Овие ракометари веќе...
Ракомет Спорт

Валјадолид кормилари со Вардар, ПСЖ, Пик Сегед…

Срѓан Ивановиќ
Моментно највлијателната тренерска школа која владее со ракометна Европа е онаа која доаѓа од шпанскиот клуб Валјадолид. Дел од приказната за Валјадолид е поврзана со...
Ракомет Спорт

Чупиќ: Вардар е топ екипа, секогаш „гладни“ за нови шампионски титули!

Слободен печат
Прв собир на Вардар кој официјално го означи стартот на подготовките за следната сезона. Нови засилувања во Вардар се: Димитар Димитриоски, Павел Атман, Хозе Гиљермо Толедо,...
Ракомет Спорт

Писонеро: Ова што го има Вардар е извонредно! (ВИДЕО)

Слободен печат
Шпанецот кој во новата сезона ќе го води македонскиот и европски шампион Вардар е меѓу првите од тимот кој пристигна во главниот град. За в...
Ракомет Спорт

И Еурофарм тргна со подготовките за новата сезона

Слободен печат
Ракометарите на Еурофарм Работник, исто како и шампионот Вардар,  денеска ги стартуваа подготовките за наредната сезона. Тренерот Стевче Алушовски денеска ја одржи првата прозивка во...
Ракомет Спорт

Вардар ги пали „моторите“ за новата сезона

Слободен печат
Прозивката ќе ја изврши новиот тренер на Вардар, Давид Писонеро кој доаѓа на местото на неговиот сонародник Роберто Парондо. Сезонава „црвено-црните” ќе бранат четири трофеи:...
Ракомет Спорт

Младинките со пораз го завршија ЕХФ шампионатот

Слободен печат
После победата над Косово на турнирот во Литванија, нашата У19 селекција дојде до нов меч и шанса да се бори за нова радост, но на...
Ракомет Спорт

Писонеро: Светска титула со Вардар ќе биде одлична најава!

Слободен печат
Да потсетиме, Писонеро во наредните две години ќе ги води „црвено-црните“ и ќе се обиде да го однесе клубот кон нови големи успеси. – Да...