Категорија: Ракомет

Ракомет Спорт

Стоилов: Вардар е специјален клуб

Слободен печат
Капитенот на Вардар, Стојанче Стоилов беше еден од клучните ракометари на „црвено-црните“ во освојувањето на втората титула во Лигата на шампионите. Капитенот кој со неговата...
Ракомет Спорт

ШТО НАПРАВИ ЧОВЕКУ: Погледнете го ракометниот „Брус Ли“! (ВИДЕО)

Слободен печат
Во една возбудлива завршница дуелот го одбележа несекојдневниот црвен картон на голманот на домашниот состав, Микаел Робин. Искусниот Робин во стилот на легендарниот филмски актер...
Ракомет Слободна ТВ Спорт

Андреј Митиќ, иднината на македонскиот ракомет и наследникот на Димовски, Стоилов…

Слободен печат
Андреј Митиќ е кадетски репрезентативец на Македонија и член на вториот тим на Металург, пред кого е светла ракометна иднина. Младиот 19-годишен ракометар со своите...
Ракомет Спорт

Еурофарм Работник го промовираше Остроушко (ФОТО)

Слободен печат
Лани во ЕХФ Купот Остроушко за Еурофарм Работник постигна 41 погодок во групната фаза. Денеска Еурофарм Работник го промовираше како нов играч за натпреварувачката сезона...
Ракомет Спорт

НИШТО НОВО: ЕХФ ем не му верува на Вардар, ем прави грешки!

Слободен печат
Односно во овој случај, денеска ЕХФ го објави својот прв ранкинг непосредно пред почетокот на новата сезона во ракометната Лига на шампионите. Ранкинзи врз основа...
Ракомет Спорт

ГОЛ ЗА МЕРАК: „Ремек дело“ на Манасков против ППД Загреб! (ВИДЕО)

Слободен печат
Македонскиот интернационалец беше дел од победата на унгарскиот гигант во рамките од ракометната СЕХА Газпром лига (36:28). Овој меч во регионалното натпреварување го одбележа и...
Ракомет Спорт

СЕХА: Вардар поразен од Мотор, Чупиќ утна пенал за реми! (ВИДЕО)

Слободен печат
Вардар одигра слаб натпревар денеска во Запорожје и заслужено го загуби натпреварот од Мотор. Недостастуваше организација во нападите бидејќи Сташ Скубе го немаше во составот,...
Ракомет Спорт

Металург со триумф над „помладиот брат“ ја отвори сезоната во Суперлигата

Слободен печат
Првиот тим на Металург на стартот од новата сезона во ракометната Суперлига го совлада вториот тим на Металург со 37:30. Младите ракометари на вториот тим...
Ракомет Спорт

Пролет потпиша со двократен европски шампион

Слободен печат
Мартин Поповски е најнов ракометар во таборот на Тинекс Пролет, откако македонскиот репрезентативец денеска потпиша договор со клубот. Поповски, кој е двократен европски првак со...
Ракомет Спорт

СЕХА лига: Вардар на гости кај Мотор

Срѓан Ивановиќ
По триумфот над дебитантот Пекинг (37:23) во првото коло на СЕХА лигата ракометарите на Вардар в сабота (16,15 ч. – МТВ пренос) на гости во...