Ракомет- Page 35 of 73 - Слободен печат

Category : Ракомет

Ракомет Спорт

Вардар без финале на „Супер Глоуб“

Слободен печат
После триумфот во четвртфиналето над Ал Мудхар, денеска во полуфиналната пресметка на неофицијалното Светско клупско првенство Вардар загуби од тимот на Кил со 30:34. Израмнето...
Ракомет Спорт

Металург фаворит за освојување на ЕХФ Купот!?

Слободен печат
Тимот од Автокоманда, кој лани настапуваше во ЛШ, е посочен за 10 фаворит за освојување на трофејот од страна на Европската куќа на ракометот. Рајн...
Ракомет Спорт

Кил нова пречка за вардарци на Супер Глоуб

Слободен печат
Екипата на Вардар денеска (16.20 ч., пренос на Телма) во полуфиналето на Супер Глоуб ќе се сретне со германскиот гигант Кил. Вардар во четвртфиналето без...
Ракомет Спорт

Вардар победнички тргна кон светската круна, во полуфинале против Кил!

Слободен печат
Првите пет минути поминаа во една рамноправна борба, со по два гола на двете страни, иако двапати водешe македонскиот и европски шампион. Вардар можеше да...
Ракомет Спорт

Циндриќ без грешка, Барса го декласираше Ал Духаил

Слободен печат
Во четвртфиналето на неофицијалното Светско клупско првенство во Саудиска Арабија, Барселона која ја брани титулата од минатата година ја оправда фаворитската улога против катарскиот Ал...
Ракомет Спорт

„Супер Глоуб“: Кил го чека Вардар (ВИДЕО)

Слободен печат
Германскиот Кил го совлада египетскиот Замалек со 32:28 и така најверојтано закажа полуфинална борба против македонскиот и европски шампион Вардар. Но, претходно „црвено-црните“ претходно од...
Ракомет Спорт

Вардар против Ал Мудхар во четвртфиналето на „Супер Глоуб“

Слободен печат
Американците не беа сериозна пречка за претставникот од Саудиска Арабија каде што и се одржува „Супер Глоуб“, но дефинитивно во наредната фаза ќе има многу...
Ракомет Спорт

Седми меч за 10 дена, Металург имаше нов успешен тест

Слободен печат
Иако и овој натпревар „сино-белите“ го одиграа со преполовен тим, а се чувствуваше и замор, бидејќи ова беше нивни седми натпревар во последните десет дена,...
Ракомет Спорт

Последни подготовки за Вардарци пред Супер Глоуб

Слободен печат
Ракометарите на Вардар денеска го имаа последниот тренинг пред настапот на Супер Глоуб, неофицијалното светско клупско ракометно првенство кое годинава ќе се одржи во Дамам,...
Ракомет Спорт

Револуција на ФИФА, планира да ги укине линиските судии

Слободен печат
ВАР технологијата од оваа сезона ќе биде присутна и во Премиер лигата, Лигата на шампионите и Лигата на Европа, додека останатите големи лиги уште од...