Категорија: Ракомет

Ракомет Спорт

Дисингер: Не знам што се случи, игравме добри 40 минути!

Слободен печат
Вардар го претрпе и вториот пораз (по ред) сезонава во Лигата на шампионите и тоа повторно со висока разлика овојпат на гостувањето во Унгарија кај...
Ракомет Спорт

Вардар во криза, европскиот шампион на „колена“ и во Веспрем!

Слободен печат
Македонскиот и европски шампион, после убедливиот пораз во минатото коло во Скопје од Кил, и денеска на сличен начин загуби на гостувањето кај екипата на...
Ракомет Спорт

Вардар со Стоилов, но без Горбок против Веспрем (ФОТО)

Слободен печат
Денеска македонскиот и европски шампион Вардар ќе го игра и петтиот натпревар од групата „Б“ во Лигата на шампионите од 17.30 часот против Веспрем на...
Ракомет Спорт

Брестовац со најискусните против Грузија

Слободен печат
ЕХФ неделата ќе се одржи од 21-27 октомври во рамките на подготвителниот период за настап на Европското Првенство 2020 во Австрија, Шведска и Норвешка. Селекторот...
Ракомет Спорт

Остроушко: Верувам во победа против Татран Прешов

Слободен печат
В недела од 17.00 часот македонскиот ракометен клуб Еурофарм Работник ќе го игра петтиот натпревар од групата „Ц“ во Лигата на шампионите против словачкиот клуб...
Ракомет Спорт

Шмид пред Вардар: Ранетиот „лав“ е секогаш најопасен!

Слободен печат
Вардар има тешко гостување в сабота (17.30 часот) кај екипата на Веспрем, а мечот доаѓа после високиот пораз од Кил. Дали Вардар ќе успее да...
Ракомет Спорт

Екс играчот на Вардар се врати во Скопје (ФОТО)

Слободен печат
Поранешниот среден бек на РК Вардар чии бои ги бранеше седум години и со кој освои две титули во Лигата на шампионите, Игор Карачиќ повторно...
Ракомет Спорт

Вардар ќе наоѓа нов тренер, Кокшаров привремено решение!

Слободен печат
Досегашниот спортски директор на Вардар, Едуард Кокшаров (кој воедно е и селектор на руската репрезентација) ќе го подготвува тимот за саботниот натпревар од Лигата на...
Ракомет Спорт

Кокшаров нов тренер на Вардар, Писонеро помошник!

Слободен печат
Вардар стартуваше со три победи во Лигата на шампионите оваа сезона, следуваше спектаклот во СЦ „Јане Сандански“ каде што неочекувано многу високо со 20:31 (четири...
Ракомет Спорт

Брестовац со една промена пред ЕХФ неделата

Слободен печат
Селекторот на најдобрата македонска репрезентација, Данило Брестовац го има списокот со ракометари кои ги планира за ЕХФ неделата во ноември. Брестовац одлучи да го врати...