Ракомет- Page 30 of 73 - Слободен печат

Category : Ракомет

Ракомет Спорт

Вардар им се врати на победите во СЕХА лигата

Слободен печат
После вториот триумф во Лигата на шампионите во неделата против Порто, вечерва во СЦ „Јане Сандански“, Вардар им се врати на победите во СЕХА Газпром...
Ракомет Спорт

Еурофарм Работник го „прегази“ поранешниот европски шампион!

Слободен печат
Еурофарм Работник вечерва во салата „Боро Чурлевски“ триумфираше и во вториот натпревар овојпат против поранешниот европски шампион Металопластика со конечен резултат 32:21. Најрасположен во редовите...
Ракомет Спорт

Не е забавно без него – се враќа „Вујо мајсторе“!

Слободен печат
Бранко Тамше доби отказ во ППД Загреб после убедливиот пораз во Данска од Алборг во Лигата на шампионите, а како што пренесуваат хрватските медиуми, во...
Ракомет Спорт

Металург се раздели со Стојановиќ

Слободен печат
Екипата на Металург одлучи да ја прекине соработката со тренерот Дамир Стојановиќ уште во првиот месец од новата сезона. Драматичното реми со Тинекс Пролет го...
Ракомет Спорт

Против Нексе шанса ќе добијат и помладите ракометари

Слободен печат
Европскиот шампион влезе во турбо ритам, ракометарите речиси и да не добија шанса да го прослават вчерашниот триумф над Порто во Лигата на шампионите, веќе...
Ракомет Спорт

Чупиќ и Јотиќ во тимот на колото

Слободен печат
Иван Чупиќ и Ловро Јотиќ се дел од најдобрата седумка за второто коло од ракометната лига на шампиони. Поранешниот хрватски репрезентативец во победата на Вардар...
Ракомет Спорт

Писонеро: Беше тешко, но брзо се адаптиравме на нивната игра „7 на 6“

Слободен печат
Веднаш по натпреварот во прес салата на СЦ „Јане Сандански“ своите импресии ги споделија тренерот на европскиот шампион Вардар, Давид Писонеро. „Црвено-црните“ вечерва во својот...
Ракомет Спорт

Вардар со втора победа во ЛШ, Порто не беше лесен „залак“! (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Денеска во рамките од второто коло во групата „Б“ од ракометната Лига на шампионите, бранителот на титулата Вардар вечерва во СЦ „Јане Сандански“ триумфираше над...
Ракомет Спорт

Вардарци дебитираат пред своите навивачи

Слободен печат
Европскиот шамион Вардар по победничкото отворање на сезоната во Лигата на шампионите, денеска (17 ч.) ќе дебитира и пред домашните навивачи. Вардарци во СЦ „Јане...
Ракомет Спорт

Едни од фаворитите во ЕХФ купот, а едвај спасија бод со Пролет! (ВИДЕО)

Слободен печат
Кон крајот на месец август ЕХФ ги објави десетте фаворити во ЕХФ купот за новата сезона, екипи кои ќе имаат главна улога во второто по...