Ракомет- Page 21 of 75 - Слободен печат

Категорија: Ракомет

Ракомет Спорт

Вардар без бекови во лов на првиот триумф во Киелце

Слободен печат
Ракометарите на Вардар вечерва  (18 ч.) му гостува на добро познатиот ривал во рамките на осмото коло од Лигата на шампионите. Противник на Вардар е...
Ракомет Спорт

Алушовски: На маката се познаваат јунаците

Слободен печат
Екипата на Еурофарм Работник в недела против Савехоф ќе ја брка втората победа во дебитантскиот настап во ракометната Лига на шампионите. „Фармацевтите“ во првата пресметка...
Ракомет Спорт

Голем ракометен талент му се нуди на Вардар! (ВИДЕО)

Слободен печат
Со ракомет се занимава од својата 12 година, може да игра на позициите лев и централен бек. Беше дел од У16 и У18 репрезентацијата на...
Ракомет Спорт

Гедбан: Со помош на фановите можеме до титулата

Калифа Гедбан со своите 11 одбрани беше клучна фигура во мечот на Вардар со Кјелце (Лига на шампионите) минатиот викенд. Алжирскиот голман направи неколку клучни...
Ракомет Спорт

Вардар без пола тим и без многу мака му даде 44 гола на Мотор

Слободен печат
Вардар продолжува во победнички ритам во СЕХА лигата и вечерва дојде до шестата победа, а петта во низа во СЕХА лигата. Вардарци со 44:37 го...
Ракомет Спорт

Дерби во СЕХА: Вардар го пречекува Мотор Запорожје!

Слободен печат
Вардар во новото коло од регионалната СЕХА Газпром лига ќе го пречека тимот на Мотор Запорожје. Дуелот со тимот од Украина ќе се игра денеска...
Ракомет Спорт

Кокшаров: Помладите ќе добијат шанса против Мотор Запорожје!

Слободен печат
Стратегот на македонскиот шампион, Едуард Кокшаров во пресрет на натпреварот од регионалната ракометна СЕХА лига против Мотор Запорожје, најави дека повеќе минутажа ќе добијат помладите....
Ракомет Спорт

ЕХФ го одбележа топлиот пречек за Карачиќ во Скопје! (ВИДЕО)

Слободен печат
Вардар и Кјелце одиграа одличен меч на кој ги поделија бодовите играјќи со нерешен резултат 28:28. Хрватот доби топол пречек во Скопје, присутните навивачи со...
Ракомет Спорт

ЛШ: Дибиров со четврти гол на колото, Гедбан во Топ 5 одбрани! (ВИДЕО)

Слободен печат
Македонскиот и европски шампион Вардар изминатиот викенд ремизираше на домашен терен (28:28) против полскиот состав на Кјелце. На овој дуел својата најдобра партија досега во...
Ракомет Спорт

Сензационален пораз на Кил од Порто (ВИДЕО)

Слободен печат
Екипата на Порто го направи најголемото изненадување во досегашниот дел од ракометната Лига на шампионите со победата од 27:28 над Кил во Германија. Во последната...