Категорија: Ракомет

Ракомет Спорт

Поради пандемијата Ристовска не може да ја напушти Русија!

Македонската ракометарка Сара Ристовска ќе остане во Москва додека не се стабилизира ситуацијата со коронавирусот и не бидат отворени границите. Оваа информација за „Риа Новости“...
Ракомет Спорт

ЕХФ: Во април и мај нема да се играат натпревари!

Слободен печат
Глобалното ширење на коронавирусот направи отежнување во одигрување на планираните европски ракометни натпревари, во машка и женска конкуренција. Спoред предвидувањата наскоро нема да има ракометни...
Ракомет Спорт

Манасков им помагаше на вработените во маркет! (ФОТО)

Слободен печат
Во текот на вчерашниот ден, поточно во вечерните часови, унгарскиот ракометен клуб Веспрем им помагаше на вработените во маркетот „Интерспар“. Помеѓу играчите секако и македонскиот...
Ракомет Спорт

Прекинат македонскиот ракомет на неодредено време

Слободен печат
Раководството на Ракометната Федерација на Македонија донесе одлука за прекин на неодредено време на националното ракометно првенство во Супер и Прва машка ракометна лига, натпреварите...
Ракомет Спорт

ГРК Охрид: Седи дома, биди одговорен за себе и останатите!

Слободен печат
И ракометниот клуб на Охрид се наоѓа во борбата за спречување на ширењето на коронавирусот. Нивните пораки се луѓето да седат дома, за сите побрзо...
Ракомет Спорт

Милосављев: Играчите му веруваат на Самсоненко, Вардар не смее да згасне!

Слободен печат
Дејан Милосављев во интервјуто за „Балкан хендбол“ говореше на многу теми, а меѓу нив беше секако и Вардар. Српскиот чувар на мрежата (моментно член на...
Ракомет Спорт

Ристовски: Ова ќе биде животна лекција за сите нас! (ВИДЕО)

Слободен печат
Денеска и голманот на македонската сениорска ракометна репрезентација, Борко Ристовски испрати порака до сите заеднички да се бориме против ширењето на коронавирусот. Членот на актуелниот...
Ракомет Спорт

Македонските ракометарки безбедно се вратиле дома откако заглавија на аеродром во Копенхаген

Слободен печат
Андреа Белеска и Стефанија Мишевска се вратија во Македонија откако претходно беа заглавени на аеродромот во Копенхаген. Македонските репрезентативки кои настапуваат во шведскиот Боден, откако...
Ракомет Спорт

Лазаров: Сè се случува со причина, треба заеднички да извојуваме победа! (ВИДЕО)

Слободен печат
Еден од најдобрите македонски ракометари е исто така свесен поради тешките времиња во кои се најде светот поради епидемијата на коронавирусот. Нашиот репрезентативец Кирил Лазаров...
Ракомет Спорт

Репрезентативецот Поповски го направи и првиот трансфер во странство

Слободен печат
Десното репрезентативно крило го прави својот прв трансфер во странство, поточно во Швајцарија. Мартин Поповски (25) досега ги бранеше боите на ракометниот клуб Тинекс Пролет,...