Ракомет- Page 2 of 72 - Слободен печат

Category : Ракомет

Ракомет Спорт

ЕП 2020, Ѓоргоноски:  Бевме неподготвени за настап на ова Европско првенство

Зоран Спасоски
Ракометарите во Групата Б го освоија третото место, а во последниот натпревар кој ни решаваше дали ќе одиме во втората фаза игравме против домаќинот Австрија...
Ракомет Спорт

Најслаб пласман на ракометарите во историјата на Европските првенства

Слободен печат
Ракометната репрезентација на Македонија настапот на Европското првенство во Австрија, Норвешка и Шведска го заврши со една победа против Украина и два порази од Чешка...
Ракомет Слајдер Спорт

Лазаров: Заслужуваме секаква критика, сакам да им се извинам на сите!

Слободен печат
Македонската репрезентација после стартната победа над Украина и двата порази од Чешка и Австрија не успеа да ја оствари целта, пласман во главната фаза, па...
Ракомет Спорт

Брестовац: Еден ден овие момци ќе се вратат многу посилни!

Слободен печат
Селекторот на македонската репрезентација видливо разочаран после настапот на Европското првенство 2020 кое го завршивме уште во прелиминарната фаза. Данило Брестовац е свесен дека во...
Ракомет Спорт

Манасков: Немавме решение за австриската одбрана!

Слободен печат
Во одлучувачкиот натпревар за пласман во главната фаза на Европското првенство, Македонија загуби од Австрија со 32:28 и така се прости од континенталниот собир. Дефинитивно...
Ракомет Спорт

Австрија ги згасна македонските надежи за главната фаза на ЕП! (ВИДЕО)

Слободен печат
Во последниот трет решавачки натпревар од групата „Б“ во Виена, македонската репрезентација не успеа да се пласира во главната фаза после поразот од домаќинот Австрија...
Ракомет Спорт

Да се биде или не за ракометарите

Слободен печат
Ракометната репрезентација на Македонија вечерва (18.15 ч. ТВ Телма) против Австрија го игра последниот натпревар од третото коло во Групата Б. Натпреварот за избраниците на...
Ракомет Спорт

Червар ги посети ракометарите и им посака успех против Австрија (ФОТО)

Слободен печат
Репрезентацијата на Хрватска која во групната фаза оствари максимални три победи и натпреварите од втората фаза ќе ги игра во Виена. Хрватската експедиција пред утринава...
Ракомет Спорт

Стоилов: Да победиме за себе и за целата нација

Слободен печат
Пикерот Стојанче Стоилов во пресрет на пресметката со Австрија е увбеден во триумф на ракометарите кој ќе ни донесе пласман во втората фаза. – Посакувам...
Ракомет Спорт

Австријците знаат од каде доаѓа опасноста: Мора да ги запреме Лазаров и Стоилов

Слободен печат
Македонија вечерва против Австрија го игра клучниот натпревар за пласман во втората фаза. За нас најдобро е вечерва да победиме, но свои математики имаат и...