Ракомет- Page 19 of 75 - Слободен печат

Категорија: Ракомет

Ракомет Спорт

Савовски: Во последните пет минути како да не бевме на теренот!

Слободен печат
По повеќе од две години Вардар се враќа без бодови од Брест од дуелите со Мешков во ЕХФ Лигата на шампионите. „Црвено-црните” загубија со 31:22...
Ракомет Спорт

Кил, Кјелце, Веспрем не биле случајни, и Мешков е „велесила“ за Вардар!

Слободен печат
Македонскиот и европски шампион претрпе нов четврти пораз сезонава во Лигата на шампионите, откако денеска во Белорусија во рамките од деветтото коло загуби убедливо од...
Ракомет Спорт

Георгиевски прв стрелец во европскиот Челинџ куп

Слободен печат
Во петокот на првиот меч од третото коло „условно“ како домаќин славеше ЧСМ Букурешт со 34:28 против Машека, а на денешниот реванш иако поразен со...
Ракомет Спорт

СЕХА: И „плус пет“ не беа доволни за триумф на Еурофарм Работник

Слободен печат
Во својот седми натпревар оваа сезона во СЕХА Газпром лигата составот на Еурофарм Работник загуби на гостувањето кај Метаплопластика со 27:26. После првото полувреме битолчани...
Ракомет Спорт

Прва победа за сениорките на турнирот во Анталија

Слободен печат
После ремито со Италија, најдобрата женска ракометна репрезентација денеска на турнирот во Анталија убедливо триумфираше над Б националниот тим на Турција со 37:19. После првото...
Ракомет Спорт

ЛШ: Вардар без Дисингер и Горбок по бодови во Брест

Слободен печат
Денеска од 17.30 часот по македонско време екипата Вардар ќе го одигра претпоследниот натпревар за годинава во Лигата на шампионите, „црвено-црните“ гостуваат во Белорусија кај...
Ракомет Спорт

Вардар најде нов голман во ПСЖ!? (ФОТО)

Слободен печат
Доколку ѝ се верува на „магичната“ Википедија на РК Вардар, се очекуваат уште две нови засилувања за наредната натпреварувачка сезона, покрај најавуваниот руски лев бек...
Ракомет Спорт

Најдобрите македонски ракометарки ремизираа со Италија

Слободен печат
Сениорската женска ракометна репрезентација на Македонија денеска на стартот од меѓународниот пријателски турнир во Анталија одиграа реми 29:29. Иако после првото полувреме избраничките на селекторот...
Ракомет Спорт

ЛШ, СПЕКТАКЛ: Вардар ги продаде билетите за само три дена!

Слободен печат
Управата на европскиот шампион Вардар успеа да ги продаде билетите за дуелот од Лигата на шампионите меѓу Вардар и Веспрем (Унгарија) за неполни три дена,...
Ракомет Спорт

Металург нема среќа со тренерите, и Кастратовиќ ја напушта клупата

Слободен печат
Екипата на Металург нема среќа со тренерите оваа сезона, иако не е помината ниту половина сезона, тимот од Автокоманда остана без вториот тренер. Зоран Кастратовиќ...