24.8 C
Скопје

Категорија: Ракомет

Ракомет Спорт

Ракометарите на ПИК Сегед сè уште веруваат во чудо

Слободен печат
Желбата за прв пат, ПИК Сегед, да игра на завршниот турнир во Келн, не ги напушта ракометарите. Поранешниот ракометар на Вардар, Жоан Кањељас кој со...
Ракомет Спорт

Вардар на 60 минути од пласман на „Ф4″ во Келн

Слободен печат
Екипата на Вардар вечерва од 19 часот во спортската сала „Вароши” го игра реваншот од четвртфиналето на Лигата на шампионите против ПИК Сегед. „Црвено-црните” синоќа...
Ракомет Спорт

Манасков на фајнал фор, Кире извиси

Слободен печат
Крилото на македонската репрезентација, Дејан Манасков ќе биде дел од фајнал фор турнирот во Келн откако неговиот Веспрем и во вториот натпревар го совлада Фленсбург....
Ракомет Спорт

Михајловски: Вардар ќе остане ракометен бренд

Слободен печат
Михајло Михајловски, поранешниот финансиер и сопственик на РК Вардар, нема да го остави тимот на цедило. Македонскиот ракометен шампион се соочува со финансиска криза откако...
Ракомет Спорт

Вардар против Еурофарм во полуфиналето на Купот

Слободен печат
Бранителот на трофејот, Вардар во полуфиналето на ракометниот Куп на Македонија, ќе игра со најголемиот конкурент оваа сезона, Еурофарм Работник. Еурофарм Работник пред неколку недели...
Вести Ракомет Спорт

Отворени жиро – сметки за собирање средства за спас на РК Вардар

Горан Наумовски
Во кординација со управата на РК Вардар, навивачите на „црвено-црните” отворија жиро сметки, денарска и девизна, на кои ќе можат да се донираат средства за...
Ракомет Спорт

ЕХФ одушевена од Вардар и навивачите (ВИДЕО)

Слободен печат
Екипата на Вардар вчера оствари убедлив триумф над ПИК Сегед (31:23) во првиот четвртфинален натпревар во ЛШ и веќе со едната нога е на завршниот...
Ракомет Спорт

Вујовиќ: Играчите немаа за сок или чоколада

Слободен печат
Легендата на светскиот ракомет, Веселин Вујовиќ си поднесе оставка од тренерската функција во српскиот прволигаш, Железничар. Причината за оставката е беспарицата која го зафати тимот...
Ракомет Спорт

Парондо: Овие момци се херои

Слободен печат
Тренерот на Вардар, Роберто Парондо не можеше да ги сокрие емоциите по триумфот над ПИК Сегед. – Нема да биде никаква новост ако кажам повторно...
Ракомет Спорт

Да се наежиш, цела сала пее „Вардар шампионе“ (ВИДЕО)

Слободен печат
Ракометарите на Вардар, шампионски се простија од навивачите, го декласираа ПИК Сегед со 31:23 и со едната нога се на Ф4 турнирот во Келн. What...