-2 C
Скопје

Категорија: Ракомет

Ракомет Спорт

Брестовац: Честитки до ракометарите, освоивме три бода со Исланд

Слободен печат
Селекторот Данило Брестовац е задоволен од прикажаното на двата натпревари со Исланд но истовремено жали што беше пропуштена шанса повторно да се победи силниот противник,...
Ракомет Спорт

Исланд ни се извлече во Скопје, драматичниот финиш без победник

Слободен печат
Машката ракометна репрезентација на Македонија одигра 24:24 против Исланд во четвртото коло од квалификациите за пласман на ЕП 2020. Драматичниот финиш овој пат беше среќен...
Ракомет Спорт

Ракометарите по заверка на настапот на ЕП 2020

Слободен печат
Машката ракометна репрезентација вечерва (20 ч.) против добропознатиот Исланд има шанса да си обезбеди ново учество на Европските првенства. Во средата Македонија за прв пат...
Ракомет Спорт

Брестовац со две измени за средбата со Исланд

Слободен печат
Селекторот на ракометната репрезентација на Македонија,  Данило Брестовац одлучи да направи две измени во составот за утрешниот натпревар (20 ч.) против Исланд во квалификациите за...
Ракомет Спорт

Милионскиот минус ги брка ракометарите од Вардар

Слободен печат
Македонската ракометна гордост, Вардар минатата календарска година ја заврши со загуба, потврдуваат документите објавени на Македонската берза. Според документите од Македонска берза, Акционерското друштво Ракометен...
Ракомет Спорт

Палмарсон: Смешно и фрустрирачки е како загубивме

Слободен печат
Исландските ракометари сè уште не можат да се опорават од шокот кој го доживеаја вчеравечер. Дејан Манасков со голот во последната секунда ги шокира Исланѓаните...
Ракомет Спорт

Лазаров: Македонија е „инфицирана“ со ракомет

Слободен печат
Данило Брестовац имаше победничко деби на селекторската функција но капитенот на македонската ракометна репрезентација, Кире Лазаров не го заборава ниту неговиот претходник. Во историската победа...
Ракомет Спорт

Нè „реши“ ракометарот кој тежи 140 килограми

Слободен печат
Голот во последната секунда ги шокира ракометарите на Исланд кои за прв пат доживеаја пораз од Македонија на домашен терен. Иако Манасков го постигна победничкиот...
Ракомет Спорт

Талески: Дополнителен мотив ни беа „плукачите“ по нас

Слободен печат
Филип Талески во победата над Исланд учествуваше со четири голови кои ги постигна во последните 10 минути со што има огромен удел во историската победа...
Ракомет Спорт

Голот на Манасков со кој го реши Исланд (ВИДЕО)

Слободен печат
Дејан Манасков со голот во последната секунда ѝ донесе победа на Македонија на гостувањето кај Исланд со 34:33 во рамките на квалификациите за Европското првенство...