Категорија: Ракомет

Ракомет Спорт

Ново финале за Вардар, против Загреб за трофејот во СЕХА

Слободен печат
Вардар по седми ќе игра во финалето на СЕХА лигата откако во полуфиналниот дуел со организаторот на Ф4 турнирот, Брест Мешков беше посилен од публиката,...
Ракомет Спорт

Вардар преку домаќинот Брест Мешков ќе атакува на ново финале во СЕХА лигата

Слободен печат
Денес стартува завршниот турнир на најдобрите четири екипи од регуларниот дел на сезоната во СЕХА-лигата. Актуелниот првак Вардар ќе се обиде да стигне до ново...
Ракомет Спорт

Рекордот на Манасков ненадминат

Слободен печат
Медиа тимот на СЕХА лигата пред самиот старт на завршниот „фајнал фор“ објави листа на рекорди „Осум рекорди за осум години“, на која се најде...
Ракомет Спорт

Дибиров: Дојдојме по титулата

Слободен печат
Крилото на Вардар, Тимур Дибиров  пред утрешното полуфинале во СЕХА лигата против домаќинот Брест Мешков, изјави дека „црвено-црните” веќе се навикнати на вакви средби. Вардар...
Ракомет Спорт

Голот на Манасков најдобар во ЛШ (ВИДЕО)

Слободен печат
Атрактивниот гол на Дејан Манасков е прогласен за гол на колото во ракометната Лига на шампионите.  Манасков во реванш дуелот од ЛШ помеѓу неговиот Веспрем...
Ракомет Спорт

Пик Сегед е пречката за Вардар кон Ф4

Слободен печат
Унгарскиот Пик Сегед е противникот на македонскиот шампион Вардар во четвртфиналето на ракометната Лига на шампиони. ПИК Сегед во вечерашниот реванш дуел од осминафиналето по...
Ракомет Спорт

Еурофарм со пораз се прости од Европа

Слободен печат
Ракометарите на Еурофарм Работник со пораз ги завршија настапите во ЕХФ Купот. Битолчани во последното 6. коло во рамките на Б групата загубија со 30:27...
Ракомет Спорт

Тамше: Вардар заслужува да биде на Фајнал фор

Слободен печат
Тренерот на Загреб, Бранко Тамше призна дека Вардар беше подобра екипа во двомечот и сосема заслужено оди во четвртфиналето. Тамше смета дека Вардар заслужува повторно...
Ракомет Спорт

Парондо: Мило ми е за повратниците во екипата

Слободен печат
Тренерот на Вардар, Роберто Парондо е задоволен од победата над Загреб но и од враќањето во натпреварувачки ритам на ракометарите кои беа повредени. – Среќни сме...
Ракомет Спорт

Горбок: Полно ми е срцето

Слободен печат
Екипата на Вардар по шест пат едноподруго обезбеди пласман во ракометната Лига на шампионите откако и во реваншот славеше над Загреб. Иако сите дилеми околу...