Категорија: Ракомет

Ракомет Спорт

Австрија ги згасна македонските надежи за главната фаза на ЕП! (ВИДЕО)

Слободен печат
Во последниот трет решавачки натпревар од групата „Б“ во Виена, македонската репрезентација не успеа да се пласира во главната фаза после поразот од домаќинот Австрија...
Ракомет Спорт

Да се биде или не за ракометарите

Слободен печат
Ракометната репрезентација на Македонија вечерва (18.15 ч. ТВ Телма) против Австрија го игра последниот натпревар од третото коло во Групата Б. Натпреварот за избраниците на...
Ракомет Спорт

Червар ги посети ракометарите и им посака успех против Австрија (ФОТО)

Слободен печат
Репрезентацијата на Хрватска која во групната фаза оствари максимални три победи и натпреварите од втората фаза ќе ги игра во Виена. Хрватската експедиција пред утринава...
Ракомет Спорт

Стоилов: Да победиме за себе и за целата нација

Слободен печат
Пикерот Стојанче Стоилов во пресрет на пресметката со Австрија е увбеден во триумф на ракометарите кој ќе ни донесе пласман во втората фаза. – Посакувам...
Ракомет Спорт

Австријците знаат од каде доаѓа опасноста: Мора да ги запреме Лазаров и Стоилов

Слободен печат
Македонија вечерва против Австрија го игра клучниот натпревар за пласман во втората фаза. За нас најдобро е вечерва да победиме, но свои математики имаат и...
Ракомет Спорт

Кои резултати ја носат Македонија во втората рунда

Слободен печат
Македонија денеска (18.15 ч.) го игра одлучувачкиот натпревар од третото коло на Европското првенство во кој влогот е пласман во втората рунда. Противникот е еден...
Ракомет Спорт

Карабатиќ: Се навикнавме на медали

Слободен печат
Поразите од Португалија и од Норвешка за еден од главните фаворити, Франција, значеше крај на настапите на ЕП. Испаѓањето во групната фаза е најлошиот пласман...
Ракомет Спорт

Хрватска без грешка на ЕП, Данска ќе бара „услуга“ од Исланд!

Слободен печат
Се одиграа уште три натпревари денеска на Европското ракометно првенство, во главната фаза Хрватска оди со три максимални победи, во екс ју пресметката со 24:21...
Ракомет Спорт

Елиминирана Црна Гора, Белорусија оди во главната фаза на ЕП

Слободен печат
После триумфот над Србија, црногорската репрезентација ги одржа шансите за учество во вториот круг, но не успеа после поразот денеска од Белорусија со убедлив резултат...
Ракомет Спорт

Каков Роналдо, повисоко скока Кирил Лазаров! (ФОТО)

Слободен печат
Најдобриот ракометар на македонската репрезентација која моментно учествува на Европското првенство е секогаш во центарот на вниманието. Вистинска гол-машина, тоа го докажува и на 39...