Ракомет- Page 10 of 73 - Слободен печат

Category : Ракомет

Ракомет Спорт

Се „плашат“ домаќините на ЕП: Македонците едни од фаворитите во Виена!

Слободен печат
Избраниците на селекторот Данило Брестовац кои што во неделата го освоија турнирот „Трофејот Карпати“, се наоѓаат во групата „Б“ каде што ривали ни се Украина,...
Ракомет Спорт

Брестовац го скрати списокот: Време е младите да го потврдат квалитетот

Слободен печат
Селекторот на машката ракометна репрезентација на Македонија, Данило Брестовац, по триумфот на „Трофеј Карпати“ го скрати списокот на 20 ракометари кои ќе продолжат со втората...
Ракомет Спорт

Македонија со две победи најдобра на „Трофеј Карпати“

Слободен печат
Денеска во големото финале на турнирот „Трофеј Карпати“ македонската репрезентација го совлада домаќинот Романија со резултат 24:20. Иако после првото полувреме водеа Романците со два...
Ракомет Спорт

Дибиров: Доаѓаат тешки времиња за Вардар!

Слободен печат
Играчот на „црвено-црните“ во интервјуто за „handballfast.com“ говореше за состојбата во која се наоѓаше Вардар досега сезонава, кои беа причините за високите порази во елитното...
Ракомет Спорт

Ракометарите по победата над Алжир ќе играат во финалето на „Трофеј Карпати“

Слободен печат
Македонската ракометна репрезентација во неизвесен натпревар со 25:24 го совлада Алжир во полуфиналниот дуел на „Трофеј Карпати“. Избраниците на селекторот Брестовац ја оправдаа довербата на...
Ракомет Спорт

Ракометарите на мегдан со Алжир

Слободен печат
Македонската ракометна репрезентација денеска (15 ч.) ќе игра против Алжир во рамките на турнирот „Трофеј на Карпати“ кој се одржува во Букурешт, Романија. Македонија на...
Ракомет Спорт

Червар: Вардар е шампион на Европа, а Македонија од тоа нема никаква корист!

Слободен печат
Поранешниот селектор на нашата најдобра репрезентација во интевјуто за „sportske.jutarnji.hr“, говореше за своите очекувања со хрватската репрезентација пред настапот на Европското првенство 2020. „Коцкастите“ ќе...
Ракомет Спорт

Ракометарите поразени од Кувајт на втората контрола

Слободен печат
Ракометната репрезентација на Македонија е поразена на вториот контролен натпревар против Кувајт со 23:22 кој се играше во Србија. Селекторот Данило Брестовац кој на овие...
Ракомет Спорт

Ракометарите тргнаа со победа на подготовките

Слободен печат
Селекторот Данило Брестовац одлучи на првите два натпревари од подготовките пред настапот на Европското првенство, шанса да им даде на младите ракометари да блеснат. Во...
Ракомет Спорт

Перуничиќ: Изненаден сум, одлуката за отказот е донесена пред два месеци

Слободен печат
Во текот на вчерашниот ден се случи вистински ракометен земјотрес во Србија, откако селекторот Ненад Перуничиќ пред СМС порака му врачи отказ на својот помошник...