Категорија: Спорт

Кошарка Спорт

Работнички го донесе и репрезентативецот Вашингтон

Слободен печат
Екипата на Работнички за неполн ден откако му беше укината суспензијата од ФИБА за трансфери, ангажира дури тројца нови кошаркари со кои ќе атакува на...
Спорт Фудбал

Стерлинг не го заборава детството, ги носи децата од поранешното училиште на „Вембли“

Слободен печат
Фудбалерот на Манчестер сити, Рахим Стерлинг, направи гест со кој ја воодушеви англиската јавност. Тој купи 550 влезници за натпреварот од полуфиналето на ФА купот...
Останатo Спорт

ИКАС 2019 и Европски куп во спуст викендов на Матка

Слободен печат
Во спортско-рекреативниот центар Матка, на кајакарската патека, викендов (6 и 7 април) ќе се одржи 51. меѓународен Илинденски кајак слалом – ИКАС. Заедно со слалом-натпреварот...
Спорт Фудбал

Реал планира заработка од 500 милиони евра од трансфери на ѕвездите

Слободен печат
Реал Мадрид налето ќе прави целосен „ремонт“ на екипата, тренерот Зинедин Зидан е подготвен да се откаже од дури неколку фудбалери и со нивна продажба...
Спорт Фудбал

Уапсен таткото на Меси

Слободен печат
Таткото на Лионел Меси, Хорхе, е уапсен во аргентинскиот град Розарио, откако направил сообраќајна несреќа. Тој со својот автомобил удрил мотоциклист кој веднаш бил пренесен...
Останатo Спорт

Искрена исповед на Ѓоковиќ: Бомбардираа невини луѓе и јас сакав одмазда

Слободен печат
Во интервјуто кое Новак Ѓоковиќ му го даде на познатиот британски новинар Џеј Шети, до детали опишуваше низ каков пеколен период минувал додека траеше бомбардирањето...
Спорт Фудбал

Регионот во шок: Навивачи ископаа гроб среде терен

Слободен печат
Непознати сторители вчера вечерта ископале гроб на центарот на фудбалскиот терен на Кршко и до него се направени дупки со бувите „О“ и „Б“. Полицијата...
Спорт Фудбал

Погба и Де Геа ќе ја испразнат касата на Јунајтед

Слободен печат
Двете најголеми ѕвезди на Манчестер јунајтед ја шокираа управата со своите побарувања за да потпишат нови договори со англискиот тим. Прв кој своите желби ѝ...
Кошарка Спорт

Адетокумпо подобар од Ембид, Милвоки прв на Истокот

Слободен печат
Милвоки бакс ја победи Филаделфија со 128:122 и го обезбеди првото место во Источната конференција во пресрет на плејофот. Одлучувачки момент за победата беше серијата...
Кошарка Спорт

Кочов: Загубивме од подобар тим од нас

Слободен печат
Тренерот на МЗТ Скопје, Ѓорѓи Кочов спортски го призна поразот од Приморска со кој ја пропушти првата шанса да се обезбеди пласман во АБА лигата....