Спорт - Page 9 of 643 - Слободен печат

Category : Спорт

Спорт Фудбал

НЕВЕРОЈАТНИ БРОЈКИ: Во 2019 година потрошени неверојатни 7.3 милијарди долари за трансфери

Слободен печат
Фудбалот е најважната споредна работа, но полека фудбалската топка и случувањата околу неа стануваат нешто повеќе. Од година во година се повеќе пари влегуваат во...
Спорт Фудбал

Зашто најдобриот фудбалер на светот да оди на позајмица?

Слободен печат
Иако минатото лето се шпекулираше дека Герет Бејл ќе си замине од Реал Мадрид, се споменуваше трансфер во Кина, а дури и тренерот Зинедин Зидан...
Останатo Спорт

Европското ватерполо ќе добие нов владетел, Србија елиминирана

Слободен печат
Ватерполистите на Шпанија ја совлада Србија во четвртфиналето на Европското првенство кое се игра во Будимпешта, Унгарија, откако „Фуријата“ беше подобра по изведување на пенали...
Ракомет Спорт

Норвешка ја избра Хрватска, Словенија во полуфиналето против Шпанија

Слободен печат
Со освојувањето на првото место во групата 2, Норвешка во полуфиналето ќе игра против второпласираната од групата 1, Хрватска, додека Словенија ја очекува пресметка со...
Спорт Фудбал

Лампард е разочаран од голманот кој е платен 80 милиони евра

Слободен печат
Екипата на Челси вчера не успеа да го победи Арсенал кој пак играше со играч помалку, два пати водеше но „топчиите“ успеваа да израмнат и...
Спорт Фудбал

Платини му се врати на фудбалот

Слободен печат
Тој ќе му биде личен советник на Филип Пијат, претседателот на ФИФПро, асоцијацијата на професионални фудбалери. Мишел Платини во 2016 година поради земање сомнителна исплата...
Ракомет Спорт

Карачиќ ја торпедира „Фуријата“, но Хрватска остана на второто место

Слободен печат
Поранешниот ракометар на Вардар, Игор Карачиќ, постигна дури 10 гола за Хрватска во дербито на последното коло во групата 1, против Шпанија, но не успеа...
Останатo Спорт

Федерер: Ми одговараат експресни победи

Слободен печат
Рожер Федерер утринава оствари релативно лесна победа над младиот српски тенисер на кого му дозволи да освои само шест гемови за 92 минути игра. Претходно...
Кошарка Спорт

Леброн Џејмс ќе му помогне на бездомникот и поранешен соиграч

Слободен печат
Видеото кое се појави на социјалните мрежи и на кое се гледа како поранешниот НБА кошаркар, Делонте Вест, брутално е претепан од човек среде улица...
Спорт Фудбал

Јаховиќ го менува клубот но ќе остане во Турција

Слободен печат
Поранешниот македонски репрезентативец, Адис Јаховиќ, кој настапува за Јени Малатијаспорт ги договори личните услови со Анталијаспор и се очекува во наредните денови трансферот да биде...