Категорија: Спорт

Спорт Фудбал

Ангеловски: Полска искусно ги казни нашите грешки!

Слободен печат
Нашата селекција не успеа да направи изненадување, на крајот загуби од Полска со 2:0 во Варшава и официјално се пласираше на Европското првенство 2020 година....
Спорт Фудбал

Драстично ни се намалени шансите, Полска заслужено на ЕП (ВИДЕО)

Слободен печат
Во осмиот натпревар од квалификациите за пласман на Европското првенство 2020 година, вечерва на гостински терен македонската најдобра репрезентација загуби со 2:0 од селекцијата на...
Ракомет Спорт

Бутел несреќно елиминиран од ЕХФ Купот

Слободен печат
Денеска на реваншот од второто квалификациско коло на ЕХФ Купот за учество во групната фаза во Украина составот на Бутел од Скопје загуби со 29:24...
Спорт Фудбал

Алушовски: На крајот бевме посреќни и заслужено победивме!

Слободен печат
Екипата на Еурофарм Работник запиша прва историска победа во дебитантскиот настап во Лигата на шампионите. Денеска пред домашните навивачи во Битола го доби дуелот против...
Спорт Фудбал

Стартните состави на Полска и Македонија (ФОТО)

Слободен печат
Селекторот Игор Ангеловски ги одреди првите 11 на кои ќе смета за вечерашната пресметка против Полска во осмиот квалификациски натпревар за ЕП 2020. На голманската...
Спорт Фудбал

СЕ СРАМАМ ШТО МИ Е СИН: Гигс со години спиел со жената на родениот брат!

Слободен печат
Селекторот на репрезентацијата на Велс како фудбалери играше под раководство на славниот Сер Алекс Фергусон, но она што се откри за него во 2011 година...
Ракомет Спорт

Прва историска победа за Еурофарм Работник во ЛШ

Слободен печат
Во четвртото коло од групата „Ц“ во салата „Боро Чурлевски“ екипата на Еурофарм Работник славеше со резултат 31:30 против Кокс од Финска, иако на паузата...
Ракомет Спорт

Манасков и Веспрем „фуриозно“ пред дуелот со Вардар

Слободен печат
Денеска во рамките од четвртото коло од Лигата на шампионите на домашен терен екипата на Веспрем убедливо со 38:28 го совлада Порто. Најефикасен кај домаќините...
Спорт Фудбал

Против Полјаците и без Аријан Адеми

Слободен печат
Македонската А репрезентација и без Аријан Адеми ќе и се спротивстави вечерва на Полска во квалификацискиот натпревар за пласман на ЕУРО 2020. Влијателниот фудбалер од...
Спорт Фудбал

Не е „будала“ да си оди: Заработува 20 илјади фунти по минута!

Слободен печат
Тој е под договор до 2021 година, па доколку некој клуб сака да го позајмица мора прво добро да размисли околу неговите високи примања. Арсенал...