Категорија: Спорт

Останатo Спорт

Ботас најдобар во Јапонија, нова титула за Мерцедес

Слободен печат
Возачот на Мерцедес, Валтери Ботас триумфираше денеска во трката од Формула 1 шампионатот за Големата награда на Јапонија, а неговата екипа ја освои шестата титула...
Спорт Фудбал

Рамос го надмина рекордот на Касиљас! (ФОТО)

Слободен печат
Серхио Рамос се најде во почетниот состав на Шпанија на мечот од квалификациите за ЕП 2020 против Норвешка во Осло. За одбранбениот играч кој ги...
Спорт Фудбал

Италија е новиот патник на ЕУРО 2020 (ВИДЕО)

Слободен печат
Во групата „Ј“ Италијанците со седмиот триумф во низа вечерва на стадионот „Олимпико“ во Рим против Грција (2:0) и официјално го обезбеди настапот на ЕП,...
Кошарка Спорт

Фаворитите според планот, МЗТ Скопје едвај против Кожув!

Слободен печат
Бранителот на титулата МЗТ Скопје Аеродром со победа ја стартуваше одбраната на титулата, во Гевгелија славше минимално против Кожув со 76:78. За гевгеличани доминираше Пејн...
Спорт Фудбал

Босанците се во игра за ЕП, Финска „прегазена“! (ВИДЕО)

Слободен печат
Се одиграа нови четири натпревари од квалификациите за ЕП 2020 година, репрезентацијата на Босна и Херцеговина токму против директниот конкурент моментно за второто место на...
Спорт Фудбал

Тричковски поради повреда отпаѓа за Полска

Слободен печат
Македонскиот репрезентативец Иван Тричковски поради повреда на задната ложа не е во комбинација за настап против Полска. Нашата најдобра селекција в недела од 20:45 часот...
Ракомет Спорт

Дибиров: Благодарам Кил што ни покажа до каде е овој Вардар!

Слободен печат
Вардар денеска беше совладан од Кил, одигра ужасно прво полувреме кое не се памети во СЦ „Јане Сандански“, поразот дојде со резултат 20:31 Веднаш после...
Ракомет Спорт

„Машината“ Кил го декласираше Вардар, за навивачите чиста „десетка“!

Слободен печат
Уште од самиот старт изненадувачка серија од 0:3 на Кил, поминаа пет минути од мечот Вардар сеуште беше без погодок, а после промашувањето на Кристопанс,...
Спорт Фудбал

Ангеловски пред „мисијата“ Варшава: Играме за нешто големо!

Слободен печат
Селекторот Игор Ангеловски добро знаеше со какви проблеми се соочуваше и пред Словенија во кроењето на составот. Моментно ништо дефинитивно не може да каже на...
Спорт Фудбал

Ериксен ја продолжува кариерата во Бундеслигата!?

Слободен печат
Претходно Данецот се шпекулираше со трансфер во еден од најсилните клубови во Европа, Реал Мадрид. 27-годишниот дански фудбалер е отворен за можноста за трансфер во...