Категорија: Спорт

Спорт Фудбал

Цапар: Се враќам во македонскиот фудбал!

Управниот одбор на Фудбалската федерација на Македонија на денешната седница донесе одлука Драган Канатларовски – Цапар да биде назначен за селектор на македонската репрезентација во...
Кошарка Спорт

Мигрант кој крадеше сендвичи за да преживее, денес е МВП!

Слободен печат
Една неверојатна животна приказна на Јанис Адетокумпо, играчот на Милвоки Бакс го доби признанието за најкорисен играч (МВП) во минатата НБА сезона. Неговите родители Чарлс...
Останатo Спорт

Кличко избегна смрт: Спасен од запалена јахта! (ВИДЕО)

Слободен печат
Поранешниот светски боксерски шампион Владимир Кличко беше спасен од шпанската крајбрежна стража од запалена луксузна јахта. Пожарот беше брзо изгаснат и за среќа сите поминаа...
Спорт Фудбал

Лампард на чекор од враќање во Челзи?

Слободен печат
После заминувањето на Маурицио Сари кој се промовираше како нов тренер на Јувентус, лондонските „сини“ го гледаат Лампард како идеална замена за италијанскиот стратег. Сега...
Ракомет Спорт

Официјално: Димитриоски нов играч на Вардар

Слободен печат
Левото крило Димитриоски потпиша двегодишен договор со „црвено-црните” и ќе му прави друштво на Тимур Дибиров во новата сезона. Еден од младите репрезентативци на Македонија,...
Останатo Спорт

Алили за европското злато награден со 1 милион денари!

Слободен печат
Агенцијата за млади и спорт предводена од директорот Дарко Каевски му доделија парична награда на Алили од 1 милион денари. Потсетување дека нашиот млад борач...
Останатo Спорт

Филипчев: Маленко користи лажни печати, чекаме потврда на генералиите од ФИНА

Коминовски Фидан
Новиот претседател на Националната пливачка федерација како што е новото име, Александар Филипчев, денеска на прес конференција ги презентираше сите активности и проблеми како и...
Спорт Фудбал

Суарез бараше пенал, бидејќи голманот играл со рака? (ВИДЕО)

Слободен печат
Суарез (32) се обиде да уфрли една топка во голманскиот простор, но Аријас интервенираше и ја одби топката во корнер. Најпрво гестикулираше дека голманот играл...
Ракомет Спорт

Талески не е опција за Вардар

Слободен печат
Нашиот репрезентативец Талески да пристигне во Вардар беа само шпекулации изминатиов период. Кога сме кај другите нови играчи, Серафимов е се по далеку од Вардар,...
Кошарка Спорт

Адетокумпо прогласен за МВП, Дончиќ „руки“ на годината

Слободен печат
Со своите одлични игри во дресот на Бакси, Адетокумпо (24) заслужено го добива признанието, а нема сомнение дека се очекуваат уште подобри перформанси и во...