Спорт - Page 618 of 624 - Слободен печат

Category : Спорт

Кошарка Спорт

Кочов: Го разбивме македонскиот синдром

Слободен печат
Тренерот на МЗТ Скопје, Ѓорѓи Кочов е презадоволен од победата и пласманот во финалето во  АБА2 лигата – Очекував неизвесен и многу поразличен натпревар од...
Кошарка Спорт

МЗТ Скопје во финалето на АБА 2 лигата

Слободен печат
Екипата на МЗТ Скопје се пласира во финалето на АБА 2 лигата откако и во реваншот пред своите гледачи беше поуспешна од Спарс. „Металците„ не...
Кошарка Спорт

МЗТ Скопје Аеродром се пласира во финалето на АБА2 лигата

Слободен печат
Кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром обезбедија пласман во финалето на регионалната АБА2 лига. Тимот на МЗТ Скопје ја оствари и втората победа против сараевски Сарс...
Спорт Фудбал

Надежите поразени и од Летонија (ВИДЕО)

Слободен печат
Младата репрезентација на Македонија за фудбалери до 21 година е поразена со минимални 0:1 од Летонија на турнирот „Анталија куп 2019“. По поразот во првото...
Спорт Фудбал

Алиоски: Ние сме силни како колектив

Слободен печат
Играчот од средниот ред, Езгјан Алиоски се надева на добра и офанзивна игра на вечерашниот дуел со Словенија, на стадионот „Стожице“ во Љубљана, притоа истакнувајќи...
Кошарка Спорт

Прва меч топка за „металците“

Слободен печат
Кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром попладнево (17 ч.) пред своите гледачи во СЦ „Јане Сандански“ ја имаат првата меч топка за пласман во финалето во...
Спорт Фудбал

Азар: Не сакам да зборувам за Реал

Слободен печат
Фудбалерот на Челси, кој моментно со белгиската репрезентација се подготвува за вечерашниот дуел со Кипар е изморен од прашањата околу неговата иднина и трансферот во...
Ракомет Спорт

Урнебесен одговор: Го храниме Криштопанс со ајвар

Слободен печат
Ракометарот на Вардар Иван Чупиќ ја насмеа хрватска но и македонската јавност со одговорот за исхраната на Даинис Криштопанс кој на Загреб му даде пет...
Спорт Фудбал

Елмас: Словенија фаворит?! Само на хартија

Слободен печат
Јунакот од првиот кваификациски дуел на Македонија. младиот репрезентативец Елиф Елмас им порача на вечерашните ривали дека се фаворити само на хартија, и дека фаворитската...
Ракомет Спорт

Парондо: Горд сум на ракометарите

Слободен печат
Роберто Парондо, тренерот на Вардар е презадоволен од прикажаната игра на неговите ракометари во првиот осминафинален дуел во Лигата на шампионите против Загреб. Вардарци како...