Спорт - Page 547 of 643 - Слободен печат

Category : Спорт

Спорт Фудбал

Де Хеа го одби Јунајтед, си заминува од „Олд трафорд“

Слободен печат
Давид де Хеа ја одби понудата на Манчестер јунајтед да потпише нов договор кој ќе му носи 350.000 фунти неделно и на раководството му стави...
Останатo Спорт

Ѓоковиќ е најкомплетен тенисер во историјата

Слободен печат
Аргентинецот Давид Налбандијан се пензионира пред шест години и сега работи како стручен аналитичар за неколку јужноамерикански и шпански медиуми. Тој пред стартот на Ролан...
Останатo Спорт

Награда за триумф на турнир, вибратор

Слободен печат
Елизабет Садо Гарсија, остана во шок по триумфот на турнир во Шпанија во сквош, а јавноста е згрозена од потегот на организаторот. Како дел од...
Спорт Фудбал

Аргентина без Икарди на „Копа Америка“

Коминовски Фидан
Големиот недостаток на минутажа и тензијата околу неговиот договор со Интер се едни од причините што Икарди не се најде на списокот на Скалони. Освен...
Кошарка Спорт

Портланд му верува на Стотс

Слободен печат
Само еден ден откако доживеа елиминација од Голден стејт вориорс во конференциското финале, Портланд треилблејзерс потпиша нов договор со тренерот Тери Стотс. Деталите за новиот...
Кошарка Спорт

Торонто изедначи во серијата со Милвоки (ВИДЕО)

МИА Агенција
Кошаркарите на Торонто го добија четвртиот натпревар од финалето на Истокот во НБА-лигата против Милвоки со 120:102 и изедначија на 2-2 во серијата прв до...
Спорт Фудбал

НОВА ДРАМА ВО СЕМЕЈСТВОТО КАСИЉАС: На сопругата на Икер и е дијагностициран тумор!

Слободен печат
Икер Касиљас, легендарниот голман на Порто и шпанскиот фудбал, се уште заздравува од срцевиот удар кој неодамна го доживеа, а сега се соочува со нова...
Ракомет Спорт

Ракометарите во Струмица ќе го „визираат“ билетот за ЕП 2020!

Коминовски Фидан
Избраниците на селекторот Данило Брестовац се многу блиску до остварување на целта, остануваат последните два важни натпревари против Турција на гостински терен (12 јуни) во...
Спорт Фудбал

Пулишич за 66 милиони евра во Челзи

И официјално Американецот Кристијан Пулишич стана дел од Челзи доаѓајќи од редовите на Борусија Дортмунд. Пулишич за бундеслигашот оваа сезона четири пати се запиша во...
Ракомет Спорт

И теоретски Вардар ја потврди новата титула

Коминовски Фидан
Куп трофејот го загубија после поразот од Металург, но овој успех секако ќе ја врати позитивната атмосфера во пресрет на Фајнал фор турнирот во Лигата...