Категорија: Спорт

Спорт Фудбал

Десеткуваната од повреди Македонија поразена од Австрија

Слободен печат
Фудбалската репрезентација на Македонија е поразена од Австрија со 2:1 на претпоследниот натпревар во квалификациите за ЕП 2020. Победата ја однесе Австрија на континенталниот собир,...
Останатo Спорт

Мате Парлов: Боксот беше неговиот живот (ВИДЕО)

Зоран Спасоски
Мате Парлов е вистинска боксерска легенда, еден од најдобрите во историјата на овој спорт и сигурно најдобар во поранешната СФР Југославија. Мате со 16 години...
Ракомет Спорт

Металург од Словенија носи негатива од пет гола

Слободен печат
Екипата на Металург е поразена со 19:24 на гостувањето кај Горење Велење во првиот натпревар од третото коло во ЕХФ-купот. на првиот натпревар. Резултатот можеше...
Спорт Фудбал

Елмас ќе биде казнет од Наполи

Слободен печат
Додека Елмас со македонската репрезентација игра против Австрија во квалификациите за ЕП 2020, неговиот клуб Наполи објави шокантна вест, репрезентативецот ќе биде казнет. Причината за...
Останатo Спорт

Федерер: Лудост е што јас, Рафа и Новак сè уште сме на врвот

Слободен печат
Роже Федерер по еден час и 36 минути игра загуби од Стефанос Циципас со 6:3,6:4 во полуфиналето на завршниот Мастерс турнир во Лондон. Младиот грчки...
Спорт Фудбал

Состави: Без Пандев, дебитираат Младеновски и Костадинов (ФОТО)

Слободен печат
Фудбалската репрезентација на Македонија вечерва (20.45 ч.) во Виена игра против Австрија во претпоследното коло од квалификациите за ЕП 2020. Селекторот Игор Ангеловски има големи...
Ракомет Спорт

Киелце е неосвоива тврдина, убедлив пораз за Вардар

Слободен печат
Вардар и во петиот натпреварот на гости кај Киелце се враќа со пораз. Овој пат во рамките на осмото коло од Лигата на шампионите, Киелце...
Спорт Фудбал

Ковертот со куршум не бил за Конте, туку за управата на Интер

Слободен печат
На тренерот на Интер, Антонио Конте му е назначена полициска заштита откако добил заканувачко писмо со куршум во поштата. Ова стана јасно порано денес, но...
Кошарка Спорт

Рајковиќ именуван за селектор на Казахстан

Слободен печат
Македонскиот тренер Емил Рајковиќ денеска стана нов селектор на кошаркарската репрезентација на Казахстан. Рајковиќ во последните две години е тренер на најдобриот тим од оваа...
Спорт Фудбал

Фудбалерите во Виена ја поправаат сликата од Скопје

Слободен печат
Македонската фудбалска репрезентација вечерва (20.45 ч.) во Виена против Австрија го игра претпоследниот натпревар во квалификациите за ЕП 2020. „Рисовите“ немаат шанси за пласман, иако...