Категорија: Спорт

Спорт Фудбал

Првиот тренинг на фудбалерите во Варшава (ФОТО)

Слободен печат
Сениорската македонска фудбалска репрезентација веќе е во Варшава каде што го одработи првиот тренинг пред осмиот квалификациски натпревар за пласман на ЕП 2020. После триумфот...
Ракомет Спорт

Тежок удар за Металург пред борбата за влез во групите на ЕХФ купот

Слободен печат
Покрај тоа што Металург навистина се намачи за да ги освои бодовите против аутсајдерот Струга, на тимот од Автокоманда му се случи и тежок пех...
Спорт Фудбал

Алиоски доби одмор, Адеми не тренираше поради повреда

Слободен печат
Најдобрите македонски фудбалери како што веќе објавивме се веќе во Варшава каде што и го одржаа првиот тренинг пред неделната пресметка против Полска во осмиот...
Спорт Фудбал

Полјаците ја гледаат Македонија како сигурен „билет“ за ЕП!

Слободен печат
Дуелот ќе се игра од 20.45 часот, Полска со три бода е 99% на ЕП, но и Македонија сега влегува во игра за една од...
Спорт Фудбал

Постигнат договор, се враќа Клаудио Раниери! (ФОТО)

Слободен печат
„Скај Спорт Италија“ и „АНСА“ известуваат дека преговорите завршиле успешно во четвртокот попладне, а Раниери според договорот треба да заработува плата од 2 милиони евра....
Останатo Спорт

Федерер во конфликт со судијата, па го загуби мечот! (ВИДЕО)

Слободен печат
Александер Зверев се пласираше во полуфиналето на турнирот во Шангај откако го совлада Рожер Федерер со 6:3, 6:7 (7) и 6:3 во меч кој траеше...
Спорт Фудбал

Македонската репрезентација пристигна во Варшава (ФОТО)

Слободен печат
Трите бода против Словенците во Скопје значат останување во трката за една од првите две позиции на табелата во групата „Г“ кои водат директно на...
Ракомет Спорт

Билик пред скопскиот „пекол“: Ќе играме во една неверојатна сала!

Слободен печат
Екипата на Кил имаше добра увертира пред гостувањето во Скопје и дуелот со европскиот шампион. „Зебрите“ одиграа дуел во Бундеслигата во кој убедливо го совладаа...
Останатo Спорт

Ф1 ПРОБЛЕМИ: Квалификациите во Јапонија одложени поради тајфун!

Слободен печат
Сите активности предвидени за сабота, третиот тренинг и квалификациите се одложени, бидејќи се очекуваат обилни врнежи и силен ветар со брзина од 160 километри на...
Ракомет Спорт

Алушовски: Не смееме да ги потцениме Финците

Слободен печат
В недела (13 октомври) од 17.00 часот во салата „Боро Чурлевски“ – Битола, екипата на Еурофарм Работник во рамките од четвртото коло во Лигата на...