Категорија: Спорт

Спорт Фудбал

Лампард во јануари ќе троши 170 милиони евра!?

Слободен печат
Арбитражниот суд за спорт (ЦАС) потврди дека на 20 ноември ќе се одржи рочиште на кое ќе се расправа за жалбата на Челзи на одлуката...
Спорт Фудбал

ВЕСТ КОЈА ГО ИЗНЕНАДИ СВЕТОТ: Касиљас ја продолжува борбата…!

Слободен печат
Неверојатно, само шест месеци откако на еден тренинг на Порто доживеа инфаркт, шпанскиот голман Икер Касиљас, објави фотографија која во исто време го изненади, но...
Ракомет Спорт

КИЗИЌ, КИЗИЌ: ЕХФ го препозна голманското „чудо“ на Вардар! (ВИДЕО)

Слободен печат
Со новиот триумф од 36:31 против белорускиот Брест Мешков, четврти сезонава во групната фаза од Лигата на шампионите екипата на Вардар се искачи на второто...
Ракомет Спорт

Кадетите и јуниорите ги дознаа ривалите за ЕХФ шампионатите 2020

Слободен печат
Кадетската машка ракометна репрезентација денеска на извлекувањето во ЕХФ канцелариите во Виена ги доби своите противници за М18 ЕХФ шампионатот што ќе се одржи во...
Останатo Спорт

ПВК „Орион“: Не можеме да почитуваме непостоечки субјект!

Слободен печат
Пливачкиот и ватерполо клуб „Орион“ – Скопје ја информира јавноста во однос на непријатните ситуации и проблеми кои ги предизвика поранешниот претседател на Пливачката федерација...
Останатo Спорт

ИНТЕРВЈУ СО БОШКО СТАМЕНКОВСКИ: Светски шампион во „пауерлифтинг“, рекордер со 2525 склекови за еден час!

„Слободен печат“ направи интервју со Бошко Стаменковски (47) кој се занимава со пауерлифтинг пет години, негова дисциплина е бенч. Учесник на голем број европски и...
Спорт Фудбал

Стадиони кои се ноќна мора за гостинските екипи

Слободен печат
Домашниот терен, публиката која ја сочинуваат неверојатни навивачи се вистински кошмар за противничките екипи. Но стадионите некогаш се попознати и од клубовите на кои играат...
Еспресо Спорт Фудбал Шоу биз

Саудискиот принц сака да го купи Манчестер јунајтед, а во меѓувреме флертува со Линдзи Лохан

Слободен печат
Веќе неколку дена разни извори велат дека 33-годишната американска глумица Линдзи Лохан не престанува да комуницира со принцот од Саудиска Арабија, Бин Салман и дека...
Останатo Спорт

Ѓоковиќ на урнебесен начин го прослави триумфот во Париз (ВИДЕО)

Слободен печат
Новак Ѓоковиќ на оригинален начин ја прослави победата над Денис Шаповалов во финалето на Мастерсот во Париз, тој запеа со „Србикоси“. „Србикоси“ се група на...
Спорт Фудбал

Роналдо без срам, ја фати Џорџина за задникот (ФОТО)

Слободен печат
За време на доделувањето на европските музички награди на MTV во Севиља, Шпанија, Кристијано Роналдо и неговата вереница Џорџина Родригез беа главни ѕвезди на гала...