Категорија: Спорт

Спорт Фудбал

Фудбалските надежи поразени од Украина

Слободен печат
Младите фудбалски надежи со 18 години со пораз го стартуваа настапот на турнирот „Вацлав Јежек“ кој се игра во Чешка. Во првиот натпревар од турнирот...
Ракомет Спорт

Сефте за Работник на турнирот во Добој

Слободен печат
Екипата на Еурофарм Работник ја оствари првата победа на ТВ турнирот на шампионите во Добој, откако во рамките на второто коло со 26:24 го победи...
Спорт Фудбал

Хаос во Берн, тепачка на „Делиите“ , (ВИДЕО)

Слободен печат
Навивачи на Црвена Звезда предизвикаа сериозен инцидент поради кој мораше да интервенира и полицијата во Берн пред натпреварот со Јанг Бојс во рамките на плејофот...
Спорт Фудбал

Шкендија конечно се израдува на победа

Слободен печат
Екипата на Шкендија дојде до првата победа сезонава откако со 4:1 го совлада Гостивар во Купот на Македонија. Најскапото засилување за тетовчани, Бразилецот Фелипе кој...
Кошарка Спорт

Првата кошаркарска лига со 12 екипи

Слободен печат
Челниците на кошаркарската федерација предвидени од претседателот Перо Антиќ денеска одржаа работен состанок со претставници од Здружението на Прволигашите односно клубовите кои ќе бидат дел...
Ракомет Спорт

Уште една потврда дека се меѓу најдобрите, Начевски и Николов судат на ЕП 2020

Слободен печат
Најдобриот македонски ракометен судиски пар ќе биде дел од следното големо натпреварување, Европското првенство кое идната година ќе се одржи во Австрија, Шведска и Норвешка....
Кошарка Спорт

Американците не трпат потценувања: Не сме дојдени од улица

Слободен печат
Кошаркарската репрезентација на САД не личи на себе откако дури 19 кошаркари го откажаа настапот на Светското првенство во Кина кое започнува на 31 август....
Останатo Спорт

Федерер не може да ги победи Надал и Ѓоковиќ

Слободен печат
Поранешниот британски тенисер, Грег Руседски кој сега работи како аналитичар смета дека Роже Федерер не може да ги победи Новак Ѓоковиќ и Рафаел Надал на...
Спорт Фудбал

Се појави доказ дека Нејмар е близу до враќање во Барселона

Слободен печат
Сагата околу евентуалниот трансфер на Нејмар од ПСЖ и Барселона никако да заврши, секојдневно излегуваат нови информации дека работата е завршена, дека нема ништо од...
Ракомет Спорт

Јовановска го напушти Кристијанштад и потпиша за Скрим

Слободен печат
Македонската репрезентативка Дајана Јовановска си замина од тимот на Кристијанштад и се пресели во Норвепката втора лига. Таа во новата сезона ќе ги брани боите...