Категорија: Спорт

Ракомет Спорт

Алушовски: Во второто полувреме како да беше некоја друга екипа на Еурофарм

Слободен печат
Еурофарм го забележа и вториот пораз во Лигата на шампионите, овој пат на гостувањето кај Савехов. Битолчани прокоцкаа предност од пет голови и на крајот...
Ракомет Спорт

Нема ново изненадување, Суперкупот за Вардар

Слободен печат
Вардар ја искористи првата можност да му се одмазди на Металург за поразот во финалето на ланскиот Куп на Македонија. Вардарци релативно лесно, иако резултатот...
Спорт Фудбал

Тотенхем испушти победа над Олимпијакос (ВИДЕО)

Слободен печат
Европскиот вицешампион Тотенхем со реми ја започна новата сезона во Лигата на шампионите. Тотенхем на гостувањето кај Олимпијакос одигра само 2:2, додека во вториот натпревар...
Ракомет Спорт

Еурофарм прокоцка победа во Шведска

Слободен печат
Македонскиот ракометен вицешампион Еурофарм пропушти одлична можност да ја оствари првата победа во Лигата на шампионите. Битолчани загубија во второто коло во ЛШ од шведскиот...
Останатo Спорт

Новак наместо да игра на Лејвер Куп, собира компири

Слободен печат
Новак Ѓоковиќ најави дека до крајот на месецот ќе одмора од тениските активности и одлучи слободното време да го помине во родната Србија. Тој слободното...
Спорт Фудбал

Излезе од затвор и веднаш потпиша за рускиот шампион

Слободен печат
Александр Кокорин вчера излезе од затвор, а веќе декеска пронајде ангажман. Рускиот репрезентативец потпиша договор до крајот на сезоната со шампионот Зенит. Кокорин и неговиот...
Спорт Фудбал

Гром на терен, двајца фудбалери паднаа како покосени (ВИДЕО)

Слободен печат
Фудбалски натпревар во Јамајка имаше невообичаен крај, гром удри на теренот. Во рамките на натпреварувањето „ISSA/Digicel Manning Cup“ меѓу себе играа Волмер бојс и Јамајка...
Кошарка Спорт

НБА ѕвездите најавуваат кам-бек во репрезентацијата

Слободен печат
Катастрофалниот настап на штотуку завршеното Светско првенство во Кина, ги натера најдобрите НБА ѕвезди да најавуваат враќање во репрезентацијата на САД и одмазда за слабиот...
Спорт Фудбал

Вардар во победнички ритам

Слободен печат
Вардар по слабиот старт во новата сезона, влезе во победнички ритам и во дерби пресметката од шестото коло во Првата македонска фудбалска лига, со 2:1...
Спорт Фудбал

Роналдо бара помош: Ја барам жената која ми даваше да јадам

Слободен печат
Кристијано Роналдо неодамна гостуваше во британската телевизиска емисија „Good Morning Britain“ во која емотивно реагираше кога новинарот Пирс Морган му покажа видео со неговиот татко....