Спорт - Page 30 of 629 - Слободен печат

Category : Спорт

Кошарка Спорт

Дејвис му „пресуди“ на Детроит, 90 трипл-дабл на Џејмс! (ВИДЕО)

Слободен печат
Доцна синоќа во НБА кошаркарската лига екипата на Лос Анџелес Лејкерс триумфираше со конечен резултат 106:99 против Детроит Пистонс. Иако последната четвртина ја започнаа со...
Спорт Фудбал

Пандев: И Бог ни помогна да победиме (ВИДЕО)

Слободен печат
Капитенот на македонската фудбалска репрезентација, Горан Пандев, е херојот на Џенова откако во 86. минута постигна комичен гол за триумф од 2:1 над Сасуоло. –...
Ракомет Спорт

Ракометарите триумфираа на последната контрола пред ЕП

Слободен печат
Македонската ракометна репрезентација на последната контрола пред настапот на Европското првенство ја совладаа Црна Гора со 25:24,а според прикажаното, селекторот Брестовац може да биде задоволен...
Спорт Фудбал

Ибрахимовиќ: Ако нема 70.000 навивачи, не играм

Слободен печат
Златан Ибрахимовиќ утре на „Сан Сиро“ ќе го има дебито бо во дресот на Милан. Швеѓанецот во петокот и официјално по пауза од седум ипол...
Спорт Фудбал

Ливерпул и со деца подобар од Евертон, Тотенхем повторно се избламира

Слободен печат
Екипата на Ливерпул продолжува со одличните игри сезонава на сите фронтови. Лидерот во Премиер лигата денеска со 1:0 го совлада градскиот ривал Евертон во рамките...
Спорт Фудбал

ХИТ ВО АФРИКА: Полни трибини и полно брдо (ФОТО)

Слободен печат
Дека фудбалот е најважната споредна работа на светот доказ е последната фотографија која доаѓа од Африка. Имено, во етиопскиот град Годнар се играше градското дерби...
Останатo Спорт

Боксерите од БиХ не одат на Игрите во Токио, немаат пари

Слободен печат
Босна и Херцеговина најверојатно нема да има свои претставници во бокс на Олимписките игри во Токио поради беспарица. Како што пишува весникот „Дневни Аваз“, боксерската...
Спорт Фудбал

Газдата на Челси ќе загинел додека возел велосипед

Слободен печат
Британскиот таблоид „Мирор“ открива дека сопственикот на Челси, Роман Абрамович за малку ќе загинел додека возел велосипед. Настанот се случил пред неколку години на шкотскиот...
Останатo Спорт

Зверев збесна и го остави татко си во солзи: Не можам е**но да сервирам (ФОТО)

Слободен печат
Александер Зверев имаше катастрофален настап на АТП Купот во поразот од 1:6,4:6 од Стефанос Циципас, тој делуваше очајно на теренот и постојано им се дереше...
Кошарка Спорт

Тренерот на Голден Стејт ја нападна Владата на САД: Со лаги не носат во нова непотребна војна

Слободен печат
Минатата недела, на директна заповед на претседателот на САД, Доналд Трамп, во близина на аеродромот во Багдад,беше убиен иранскиот генерал Касем Сулејмани, со што се...