Категорија: Спорт

Останатo Спорт

Новак и одговори на мајката на кошаркарскиот Моцарт: Се надевам дека наскоро ќе се запознаеме

Слободен печат
Таа имаше само одбрани зборови за најдобриот тенисер на АТП ранг листата. – Кога го гледам Новак, како да го гледам мојот Дражен. Ѓоковиќ како...
Кошарка Спорт

Леброн на комеморацијата за Коби барал само една работа

Слободен печат
На 24 февруари во Лос Анџелес беше одржана комеморација во чест на Коби Брајант и неговата ќерка Џиана кои трагично загинаа во хеликоптерска несреќа минатиот...
Кошарка Спорт

Леброн му оддржа лекција на Зајон, Јанис се загрева за плејофот (ВИДЕО)

Слободен печат
Најдобриот тим во Западната конференција, ЛА Лејкерс со 118:109 го совлада Њу Орлеанс пеликанс, во натревар во кој „езерцата“ постојано беа во водство и не...
Спорт Фудбал

ЛШ: Баерн со една нога во четвртфиналето, „магија“ на Мертенс за историја! (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен Печат
Вечерва на првите натпревар од осминафиналето во фудбалската Лига на шампионите Баерн Минхен триумфираше убедливо со 0:3 над Челзи, а Наполи пред своите навивачи одигра...
Спорт Фудбал

Незадоволен од судиските одлуки: Сакаше да ги „прегази“ сите на теренот! (ВИДЕО)

Слободен Печат
Сè што не видовме во претходните години во фудбалот, без оглед на рангот во кој се игра, дали професионално или аматерски, а последната лудост која...
Ракомет Спорт

Манасков втор стрелец во убедливата победа на Веспрем

Слободен Печат
Денеска и во својот 17 натпревар сезонава во најсилното унгарско ракометно првенство составот на Веспрем славеше убедливо над Будакалаш. Македонскиот репрезентативец Дејан Манасков беше втор...
Останатo Спорт

Кајакар преживеа водопад висок 40 метри! (ВИДЕО)

Слободен Печат
Американскиот кајакар Дејн Џексон е познат по опасните предизвици, а со своето последно достигнување успеа да постигне резултат што тешко може да се повтори. Во...
Спорт Фудбал

Интервју со Јане Николоски: Уживав на „Олд Трафорд“, со Пандев како лидер можеме до „билет“ за ЕП!

Фидан Коминовски
Веб порталот на „Слободен печат“ направи интервју со Јане Николоски, кој што своевремено ги бранеше боите на најдобрата македонска фудбалска репрезентација. Како професионален фудбалер, односно...
Спорт Фудбал

Се сеќавате ли на „кражбата“ која целосно го промени италијанскиот фудбал? (ВИДЕО)

Слободен Печат
Пред точно осум години (25 февруари 2012), во 25. коло од Серија А на „Сан Сиро“ играа екипите на Милан и Јувентус во борбата за...
Спорт Фудбал

Матиќ ќе го напушти Манчестер јунајтед – ја продолжува кариерата во Серија А!? (ФОТО)

Слободен Печат
Српскиот дефанзивец и дефинитивно е пред излезните врати на Манчестер јунајтед, британските медиуми потврдуваат дека играчот во летниот период ќе замине од „Олд Трафорд” и...