Категорија: Спорт

Кошарка Спорт

Почина легендарниот тренер на Јута џез, Џери Слоун

Слободен печат
Поранешниот тренер на „џезерите“ почина на 78-годишна возраст,а веќе четири години се бореше со Паркинсоновата болест. „Исто како и Стоктон и Мелоун, така и Џери...
Ракомет Спорт

Вардар се помоќен: потпиша и Филип Талески

Слободен печат
Македонскиот репрезентативец Филип Талески е нов ракометар на актуелниот европски шампион Вардар, пишува „Екипа“. Талески потпиша едногодишен договор со „црвено-црните“ со што тренерот Стефче Алушовски...
Спорт Фудбал

Мурињо откри што му шепна на Пеп пред 10 години во епското полуфинале (ВИДЕО)

Слободен печат
Интер во првото полуфинале славеше со 3:1 и во реваншот на „Камп Ноу“ го очекуваше вистински пекол, посебно по 28. минута кога италијанскиот тим остана...
Останатo Спорт

Тим и Димитров ќе учествуваат на турнирите во организација на Ѓоковиќ

Слободен печат
Новак Ѓоковиќ е главен организаторт на „Адриа Тур“ кој ќе се игра во неколку градови во регионов. Првиот турнир ќе се игра на 13. и...
Кошарка Спорт

Франција е идеална дестинација за Стојановски

Слободен печат
После потпишувањето на новиот договор со екипата на Гравелин, македонскиот репрезентативец не ги менува навиките, оние стекнати во текот на оваа сезона, за жал некомплетна,...
Спорт Фудбал

ФФМ предложи три можни сценарија за завршување на Првата лига

Слободен печат
Раководството на Фудбалската федерација на Македонија во „Куќа на фудбалот“ одржа состанок со претставници на клубовите од Прва МФЛ. На средбата присуствуваа и претставници од...
Кошарка Спорт

Трајковски и Стајиќ во дресот на КК Пелистер

Слободен печат
Следната натпреварувачка сезона во првенството се очекува да биде уште поинтересна, а тоа го најавува кошаркарскиот клуб Пелистер. Екипата од Битола има високи амбиции и...
Спорт Фудбал

Грнчаров: Парите што ги земаа од Лига Европа се во РК Вардар!

Слободен печат
Поранешниот играч и капитен на фудбалскиот клуб Вардар се огласи на Фејсбук по повод случувањата поврзани со клубот кој бара спас од финансиската криза. Бобан...
Спорт Фудбал

ПСЖ со понуда до Арсенал за Обамејанг

Слободен печат
Како што пренесуваат француските медиуми, париските „светци“ имаат понуда за услугите на интернационалецот од Габон. Играчот сонува да биде на големата сцена, но Арсенал веќе...
Ракомет Спорт

Вујовиќ не е повеќе тренер на ППД Загреб

Слободен печат
После нешто повеќе од пола година на клупата, Црногорецот одлучи да го напушти хрватскиот шампион. – Веселин Вујовиќ не е повеќе тренер на ракометниот клуб...