Спорт - Page 20 of 627 - Слободен печат

Category : Спорт

Спорт Фудбал

Тотенхем во Серија А ја пронајде замената на Кејн

Слободен печат
Англискиот репрезентативец Хари Кејн ќе мора да оди на операција поради тешка повреда на ногата и поради тоа ќе отсуствува од фудбалските терени колу три...
Останатo Спорт

Хамилтон ќе донира половина милион долари за Австралија

Слободен печат
Возачот на Мерцедес, Луис Хамилтон одлучи со 500.000 долари да помогне во борбата на сите кои се борат со пожарите во Австралија. It breaks my...
Кошарка Спорт

„Металците“ поразени од лидерот Борац Чачак

Слободен печат
МЗТ Скопје го доживеа четвртиот пораз во АБА2 лигата, овој пат од лидерот на табелата Борац Чачак и тоа со убедливи 22 поени разлика. Домашните...
Ракомет Спорт

Убедлив пораз на Србија, Германија го торпедира дебитантот

Слободен печат
Во групата А, репрезентацијата на Белорусија со 35:30 ја совлада Србија и направи голем исчекор во трката за освојување на едно од првите две позиции...
Ракомет Спорт

Нова промена на планот, отпадна Томовски, а останува Крстевски

Слободен печат
Иако првичните најави беа дека Горан Крстевски нема да биде меѓу 16. ракометари кои ќе настапат против Украина утревечер, сепак на крајот отпадна голманот на...
Останатo Спорт

Олимпијците во Токио ќе спијат на картонски кревети

Слободен печат
Организаторите одлучија во олимпиското село во Токио, креветите да бидат изработени од картон. Рамки на креветите ќе бидат направени од картон кој подоцна ќе може...
Спорт Фудбал

„Лавовите“ промовираа две нови засилувања

Слободен печат
Филип Петров доаѓа од редовите на велешки Борец, а претходно во кариерата има настапувано и за Вардар, Тетекс, Пелистер, а има интернационално искуство со настапи...
Спорт Фудбал

Навивачите на Малме огорчени: Златан ни заби нож во грб

Слободен печат
Навивачите на Малме не можат да му простат на Златан Ибрахимовиќ поради тоа што тој купи акции во големиот ривал, Хамарби. Ибрахимовиќ изминатото лето Ибрахимовиќ...
Спорт Фудбал

Валверде: Во Саудиска Арабија сме поради парите

Слободен печат
Барселона вечерва (20 ч.) во Џеда, Саудиска Арабија, игра против Атлетико Мадрид во рамките на полуфиналето на шпанскиот Суперкуп. Во првото полуфинале, Реал Мадрид вчера...