7 C
Скопје

Категорија: Спорт

Спорт Фудбал

Тотенхем со победа го отвори новиот стадион (ВИДЕО)

Слободен печат
Тотенхем конечно дочека да настапи на новиот стадион, а напаѓачот Хеунг-Мин Сон ќе биде запишан како стрелец на првиот гол на една милијарда фунти вредното...
Спорт Фудбал

Прв пораз на Зидан во вториот мандат на клупата на Реал (ВИДЕО)

Слободен печат
Екипата на Валенсија му го нанесе првиот пораз на Реал Мадрид по враќањето на Зинедин Зидан. Во рамките на 30. коло од шпанската Ла Лига...
Ракомет Спорт

Дисингер нема скршеница, туку само дислокација

МИА Агенција
Од екипата на Вардар соопштија вечерва дека во болница во Брест се направени првични прегледи на левиот бек на Вардар, Кристијан Дисингер и дека најверојатно...
Ракомет Спорт

СЕХА: Криштопанс прогласен за МВП, Вардар со четворица во најдобриот тим

МИА Агенција
Ракометарот на Вардар, Даинис Криштопанс беше прогласен за најкорисен (МВП) ракометар на Ф4 турнирот на СЕХА лигата, додека четири ракометари на „црвено-црните” се најдоа во...
Ракомет Спорт

Едноставно најдобри: Петта шампионска круна на Вардар во СЕХА лигата

Слободен печат
Ракометарите на Вардар во своето седмо финале во СЕХА-лигата успеаја да го одбранат трофејот во ова натпреварување и по петти пат да ја подигнат титулата....
Спорт Фудбал

Шкендија ја освои Струмица, само бод за Вардар и Работнички

Слободен печат
Фудбалерите на Шкендија по денешното 26-то вонредно коло двоцифрено ја зголемија разликата во однос на Вардар во битката за шампионска титула во Првата македонска фудбалска...
Спорт Фудбал

Пеле примен во болница

МИА Агенција
Кралот на фудбалот, Пеле беше итно хоспитализиран, но нема опасност по неговиот живот, објавија светските медиуми. Седумдесет и осум годишниот Бразилец се сретна вчера со...
Спорт Фудбал

Венгер: Пред да изберам рај или пекол, ќе го прашам Господ „каде се судиите?”

МИА Агенција
Легендарниот тренер Арсен Венгер направи интересна изјава, поврзана за сезоната 2003/2004 со Арсенал. Тој говореше критично кон судењето, велејќи дека крајот на неговата голема серија...
Спорт Фудбал

Абрамович за првпат по 10 години не закупи ложа на својот стадион

Слободен печат
Сопственикот на Челси, Роман Абрамович, во најскоро време планира да го продаде клубот, а со последниот потег само ги зголеми шпекулациите дека тоа може да...
Останатo Спорт

Фетел почна да размислува за пензија

Слободен печат
Возачот на Ферари, Себастијан Фетел по серијата грешки со кои се најде на удар на јавноста и на навивачите на италијанскиот тим, изјави дека се...