6 C
Скопје

Категорија: Спорт

Спорт Фудбал

Оливер Кан го менува Румениге во Баерн

Слободен печат
Карл-Хајнц Румениге по повеќе од 20 години во раководните структури на Баерн Минхен најави повлекување и веќе го избра наследникот. Негов наследник ќе биде поранешниот...
Спорт Фудбал

Валверде полн со самодоверба, Барса ќе го освои „Олд Трафорд“

Слободен печат
Барселона се наоѓа пред одбрана на титулата во шпанската Ла Лига, има 11 бодови предност пред Атлетико Мадрид на седум кола до крајот, и целиот...
Спорт Фудбал

Ристовски ќе игра на „Кристијано Роналдо“ стадион

Слободен печат
Македонскиот репрезентативец Стефан Ристовски лесно може да се случи од следната сезона да настапува на стадион со името на Кристијано Роналдо. Клубот во кој Роналдо...
Спорт Фудбал

Неверојатно промашување на Чупо Мотинг (ВИДЕО)

Слободен печат
Фудбалерот на ПСЖ, Ерик Максим Чупо Мотинг е автор на најголемото промашување во последните 5-6 години на фудбалските терени. Тој успеа да го направи невозможното,...
Ракомет Спорт

Брестовац: Подобро функционирам кога сум под притисок

Слободен печат
Македонската ракометна репрезентација со денешниот собир ги започна подготовките за двата квалификациски натпревари против добро познатиот ривал Исланд, за пласман на ЕП 2020 година. На...
Ракомет Спорт

Лазаров: Со позитивни мисли започнуваме нов циклус со Брестовац

Слободен печат
Капитенот на ракометната репрезентација е оптимистички расположен во пресрет на двата квалификациски натпревари против Исланд за пласман на ЕП 2020. Ракометарите се собраа денеска, ќе...
Останатo Спорт

Подарок за роденден – допинг контрола

Слободен печат
Јулија Ефтимова, руската пливачка ги доби најнеобичниот подарок за својот 27. роденден, а тоа било допинг контрола. – Иако во последно време станувам рано, околу...
Спорт Фудбал

Бонучи: Расизмот не треба да постои во 2019 година

Слободен печат
Моисе Кин во 85. минута постигна гол против Каљари, а во текот на натпреварот постојано беше цел на навреди од трибините. Кога го постигна вториот...
Спорт Фудбал

Јуначко срце на Капарос: Имам леукемија, но останувам да работам во Севиља

Слободен печат
Хоакин Капарос по победата на Севиља над Валјадолид (2:0) во Ла Лига, на новинарите им откри дека е болен од леукемија, што е втор случај...
Останатo Спорт

Гимнастичарка ги скрши двете нозе при доскок (ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО)

Слободен печат
Американската гимнастичарка Саманта Керио доживеа тешка несреќа, откако ги скрши двете нозе при доскок на вежба на партер. Поради несреќата таа веднаш одлучи да ја...