Категорија: Спорт

Спорт Фудбал

Реал го „капариса“ Лука Јовиќ

Слободен печат
Реал Мадрид успеа да го договори првиот трансфер под водство на Зинедин Зидан, напаѓачот на Ајтрахт Франкфурт, Лука Јовиќ од следната сезона ќе се пресели...
Ракомет Спорт

Брестовац принудно направи две измени

Слободен печат
Селекторот на машката ракометна репрезентација, Данило Брестовац принудно направи две дополнителни измени на списокот на повикани ракометари за претстојниот собир во пресрет на квалификациските натпревари...
Останатo Спорт

Леклер е иден шампион

Слободен печат
Младиот возач на Ферари имаше одличен настап на двете трки во Ф1 шампионатот, на првата трка во Австралија беше петопласиран и тоа само поради шефовите...
Ракомет Спорт

Почна продажбата на билети за ПИК Сегед

Слободен печат
Вардар од денеска ја стартува приоритетната продажба на билети за првиот дуел против Пик Сегед во четвртфиналето во ракометната ЛШ кој ќе се игра на...
Спорт Фудбал

Само Пеп игра офанзивен фудбал

Слободен печат
Холанѓанецот Луи ван Гал тврди дека само еден тренер во сегашниот фудбал форсира офанзивна игра. Според Холанѓанецот, тоа е тренерот на Манчестер сити, Пеп Гвардиола....
Кошарка Спорт

Работнички го донесе и репрезентативецот Вашингтон

Слободен печат
Екипата на Работнички за неполн ден откако му беше укината суспензијата од ФИБА за трансфери, ангажира дури тројца нови кошаркари со кои ќе атакува на...
Спорт Фудбал

Стерлинг не го заборава детството, ги носи децата од поранешното училиште на „Вембли“

Слободен печат
Фудбалерот на Манчестер сити, Рахим Стерлинг, направи гест со кој ја воодушеви англиската јавност. Тој купи 550 влезници за натпреварот од полуфиналето на ФА купот...
Останатo Спорт

ИКАС 2019 и Европски куп во спуст викендов на Матка

Слободен печат
Во спортско-рекреативниот центар Матка, на кајакарската патека, викендов (6 и 7 април) ќе се одржи 51. меѓународен Илинденски кајак слалом – ИКАС. Заедно со слалом-натпреварот...
Спорт Фудбал

Реал планира заработка од 500 милиони евра од трансфери на ѕвездите

Слободен печат
Реал Мадрид налето ќе прави целосен „ремонт“ на екипата, тренерот Зинедин Зидан е подготвен да се откаже од дури неколку фудбалери и со нивна продажба...
Спорт Фудбал

Уапсен таткото на Меси

Слободен печат
Таткото на Лионел Меси, Хорхе, е уапсен во аргентинскиот град Розарио, откако направил сообраќајна несреќа. Тој со својот автомобил удрил мотоциклист кој веднаш бил пренесен...