Категорија: Спорт

Кошарка Спорт

Моќен старт на Милвоки и Хјустон (ВИДЕО)

Слободен печат
Најдобриот тим во Источната конференција Милвоки бакс го „уништи“ Детроит пистонс во првиот натпревар од плејофот победувајќи со 35 поени разлика (121:86). Јанис Адетокумпо со...
Останатo Спорт

Ринс го искористи киксот на Маркез

Слободен печат
Возачот на Сузуки, Алекс Ринс ја оствари првата победа во Мото ГП класата на трката која се возеше во Остин за Големата награда на САД....
Спорт Фудбал

Македонскиот бисер пресреќен: Прво дерби и веднаш гол

Слободен печат
Фудбалерот на Фенербахче и македонски репрезентативец Елиф Елмас е вистински хит во Турција откако со голот во 71. минута му донесе бод на својот тим....
Ракомет Спорт

Ристовски: Сега се зависи од нас

Слободен печат
Борко Ристовски имаше одличен натпревар против против Исланд бранејќи 13 шута но за наша жал не успеа да го одбрани најважниот, во последните моменти со...
Ракомет Спорт

Брестовац: Честитки до ракометарите, освоивме три бода со Исланд

Слободен печат
Селекторот Данило Брестовац е задоволен од прикажаното на двата натпревари со Исланд но истовремено жали што беше пропуштена шанса повторно да се победи силниот противник,...
Ракомет Спорт

Исланд ни се извлече во Скопје, драматичниот финиш без победник

Слободен печат
Машката ракометна репрезентација на Македонија одигра 24:24 против Исланд во четвртото коло од квалификациите за пласман на ЕП 2020. Драматичниот финиш овој пат беше среќен...
Спорт Фудбал

Мајсторски гол на Елмас во турското дерби (ВИДЕО)

Слободен печат
Елиф Елмас успеа да го постигне вториот гол за Фенербахче сезонава и тоа против Галатасарај во најголемото дерби во турскиот фудбал. Елмас во 71. минута...
Кошарка Спорт

Докузовски: Одбраната ни ја донесе победата

Слободен печат
Марин Докузовски одлично го водеше Работнички до јубилејниотт 10. триумф во Купот на Македонија, успевајќи да го надмудри помладиот колега на клупата на Блокотехна, Марјан...
Спорт Фудбал

Ливерпул за две минути го реши Челси (ВИДЕО)

Слободен печат
Ливерпул ја продолжува трката за шампионската титула со Манчестер сити во Премиер лигата откако во дербито со 2:0 го победи Челси. Ливерпул дилемите околу победникот...
Кошарка Спорт

Трофејот се сели во Градски парк, Работнички по десетти пат триумфира во кошаркарскиот Куп

Слободен печат
Екипата на Работнички ја збогати трофејната ризница со нов „плен“ откако со победата од 85:71 над Блокотехна е победник на кошаркарскиот Куп на Македонија. Ова...