Категорија: Останатo

Останатo Спорт

Мексикански нарко картел шверцува дрога во пакети со грб на еден од најславните европски клубови

Слободен печат
Мексиканската полиција заплени 45 килограми кокаин, но веста не била на спортските страници доколку дрогата не беше пронајдена во пакетите на кои стоеше грбот на...
Останатo Спорт

Ѓоковиќ на удар на британските медиуми, рекламира иранско ѓубре

Слободен печат
Гери Нејтан во авторски текст за „Телеграф“ му упати критики на првиот тенисер на АТП ранг листата поради начинот на кој ги избира гостите за...
Останатo Спорт

Интервју со Јован Стојоски: Атлетиката е повеќе од спорт, целите се учество на Олимписките игри и медал од ЕП

Веб порталот на „Слободен печат“ и натаму продолжува со промовирањето на младите и перспективни спортости, овојпат направивме интервју со македонскиот атлетичар Јован Стојоски. Поради пандемијата...
Останатo Спорт

УФЦ е првиот спорт кој се врати на голема врата: Гејчи подобар од Фергусон и си закажа дуел со Хабиб (ВИДЕО)

Слободен печат
По два месеци чекање и додека останатиот спорт сè уште е во карантин, модерните гладијатори се вратија во арената, без публика во салата во Џексонвил,...
Останатo Спорт

Ф1, Хамилтон: Ќе биде многу тажно без гледачи на трибините

Слободен печат
Пилотот на Мерцедес, Луис Хамилтон го сподели своето мислење за одржувањето на трките во Формула 1 пред празни трибини поради пандемијата на коронавирус. Според светскиот...
Останатo Спорт

Повторно активен тенисот, без публика, играчите сами трчаат по топките, пешкирите..(ВИДЕО)

Слободен печат
Тенисот во овој период се менува поради поради пандемијата на коронавирус, и натаму нема официјални одлуки кога евентуално би продолжила сезоната во овој спорт. Во...
Останатo Спорт

Каевски: Постојано сме во контакт со институциите за отпочнување на спортовите

Слободен печат
Директорот на Агенцијата за млади и спорт, Дарко Каевски постојано контактира со повисоките институции за координација за враќање на спортот во нашата земја. – Постојано...
Останатo Спорт

Мартин: Ѓоковиќ игра подобро од кој било во историјата!

Слободен печат
Приказната околу „големата тројка“ и за тоа кој е најдобар тенисер на сите времиња ќе трае и кога ќе ја завршат професионалната кариера, освен доколку...
Останатo Спорт

Тајсон му се пуштил на Џордан: Знам дека спиеше со жена ми

Слободен печат
Мајк Тајсон освен што беше голем боксерски шампион, беше познат и по темпераментното однесување надвор од рингот. Неговите испади често доспеаја до јавноста, а дел...
Останатo Спорт

Како ви звучи ова: Федерер напаѓач на швајцарски нисколигаш?!

Слободен печат
Швајцарскиот петолигаш Виларепос го подготви дресот со број 20 за никој друг туку за Рожер Федерер. Клубот веќе му подготви и договор надевајќи се дека...