Категорија: Останатo

Останатo Спорт

Организаторот убедува: Пожарите нема да го одложат Австралија Опен

Слободен печат
Организаторите на Австралија Опен ја отфрлија секоја можност за евентуално откажување на првиот годинешен грен слем турнир поради големите пожари кои беснеат во Австралија. Тие...
Останатo Спорт

Ништо од преселбата во Мерцедес, Ферстапен го продолжи договорот со Ред Бул

Слободен печат
Макс Ферстапен ги прекина сите шпекулации околу неговата иднина и потпиша нов долгогодишен договор со екипата на Ред Бул. Со новиот договор, Ферстапен ќе биде...
Останатo Спорт

Македонија со пет учесници на Зимските младински Олимписки игри

Слободен печат
Третите Зимски младински Олимписки игри кои ќе се одржат во Лозана, Швајцарија од 9. до 22. јануари, Македонија ќе ја претставуваат пет спортисти. Мирко Лазарески...
Останатo Спорт

Кубацки е победник на Новогодишната турнеја „Четири скокалници“ (ВИДЕО)

Слободен печат
Полјакот Давид Кубацки е победник на годинешното 68. издание на традиционалното натпреварување „Четири скокалници“ кое заврши во Бишофсхофен. Кубацки, кој водеше во генералниот пласман на...
Останатo Спорт

Ѓоковиќ со „ерупција“ на емоции, голема победа на Србија! (ВИДЕО)

Слободен печат
Тениската репрезентација на Србија оствари победа над селекцијата на Франција после одлучувачкот дубл меч во кој Новак Ѓоковиќ и Виктор Троицки ги совладаа Николас Маут...
Останатo Спорт

Ѓоковиќ го прифати предизвикот на Шарапова

Слободен печат
Најдобриот српски тенисер Новак Ѓоковиќ го прифати предизвикот на Марија Шарапова да донира пари како помош за Австралија која е погодена од катастрофалните пожари. Руската...
Останатo Спорт

Боксерите од БиХ не одат на Игрите во Токио, немаат пари

Слободен печат
Босна и Херцеговина најверојатно нема да има свои претставници во бокс на Олимписките игри во Токио поради беспарица. Како што пишува весникот „Дневни Аваз“, боксерската...
Останатo Спорт

Зверев збесна и го остави татко си во солзи: Не можам е**но да сервирам (ФОТО)

Слободен печат
Александер Зверев имаше катастрофален настап на АТП Купот во поразот од 1:6,4:6 од Стефанос Циципас, тој делуваше очајно на теренот и постојано им се дереше...
Останатo Спорт

Ѓоковиќ: Австралија Опен може и да се одложи

Слободен печат
Австралија опен е предвидено да се игра од 20 јануари до 2 февруари, а но еден од најдобрите светски тенисери, Новак Ѓоковиќ, вели дека и...
Останатo Спорт

Линдвик го освои и Инсбрук, Кубацки лидер на Новогодишната турнеја (ВИДЕО)

Слободен печат
Денеска на ред дојде и третата скокалница од Новогодишната турнеја, досегашниот лидер Рјоју Кобајаши потфрли во Инсбрук, а сега на врвот во генералниот пласман е...