Категорија: Останатo

Останатo Спорт

Федерер го чека 14. трофеј, а Ѓоковиќ ќе остане на нула!

Слободен печат
Србинот, кој во 2018. година ја освои наградата за најдобар играч на годината (оваа тоа е Рафаел Надал, како број 1), исто така беше награден...
Останатo Спорт

ПАДНА ДОГОВОР: Мекгрегор се враќа во октагонот

Слободен печат
Најголемата ѕвезда во УФЦ, Конор Мекгрегор, конечно се враќа на борбите и ќе биде дел од УФЦ 246 приредбата. Последната борба на Ирецот беше на...
Останатo Спорт

ГО БИВА И ЗА БИЗНИС: Надал гради комплекс со тениски терени, хотел и шопинг центар (ВИДЕО)

Слободен печат
Најдобриот тенисер на светот, Рафаел Надал во 2019 година прави само вистински потези на терените и надвор од нив. По одличната година во која освои...
Останатo Спорт

Федерер: Сакам да играм тенис и во 2021 година

Слободен печат
Швајцарскиот тенисер Роже Федерер најави дека планира да игра тенис и во 2021 година кога ќе има 40 години. Швајцарецот потврди дека идната година ќе...
Останатo Спорт

Триумфира на завршниот Мастерс и си фати девојка, Циципас е вљубен до уши во тенисерка

Слободен печат
Стефанос Циципас е вистинско освежување во тенискиот свет оваа година. Младиот тенисер со триумфот на завршниот Мастерс во Лондон покажа дека тој е легитимен наследник...
Останатo Спорт

Последна шанса за првиот Македонец во УФЦ, договори борба на „се или ништо“

Слободен печат
Ален Амедовски (8:2, 0:2 во УФЦ) дојде до најмоќната органзиација за мешани боречки вештини, УФЦ како непоразен борец од кого многу се очекуваше. Деби настапот...
Останатo Спорт

Русија пред исклучување од ОИ, настапот на ЕВРО 2020 не е загрозен?!

Слободен печат
Посебна комисија на Светската антидопинг агенција (ВАДА) предложи да им се забрани настап на меѓународни натпреварувања на руските спортисти. а држава да добие забрана да...
Останатo Спорт

Наредниот викенд меѓународен пливачки митинг „Немо Куп 2019“

Слободен печат
Националната пливачка федерација предводена од претседателот Александар Филипчев информира дека на 30 ноември и 1 декември ќе се одржи пливачкиот меѓународен натпревар „НЕМО КУП“, оваа...
Останатo Спорт

Нурмагомедов против Фергусон за титулата во Њујорк

Слободен печат
Менаџерот на борецот за „ЕСПН“ рече дека Хабиб Нурмагомедов во април 2020. година ќе се бори во САД со Тони Фергусон. Се потврди дека е...
Останатo Спорт

ВОЗНЕМИРУВАЧКА ФОТОГРАФИЈА Поради повреда го загуби видот

Слободен печат
Репрезентативецот на Велика Британија во хокеј на трева, Семуел Ворд мораше предвреме да ја заврши кариерата откако го загуби видот на левото око. Ворд доби...