Категорија: Останатo

Останатo Спорт

Британците жестоко го нападнаа Хамилтон откако објави видео на противниците на вакцината за ковид-19

Слободен печат
Шесткратниот Формула 1 шампион, Луис Хамилтон се најде на удар на жестоки критики во Англија откако подели видео на Инстаграм со кое се противи на...
Останатo Спорт

Катар по Мундијалот сака да организира и Олимписки игри

Слободен печат
КОК веќе поднел барање до Меѓународниот олимписки комитет (ИОК) поднел барање за одржување на „контонуиран дијалог“ за организација на идните Олимписки игри. Желбата на КОК...
Останатo Спорт

Пливањето се враќа со Купот во далечинско пливање

Слободен печат
Пливачите по неколкумесечна пауза поради пандемијата и повторно ќе влезат во водите и ќе се натпреваруваат за трофеите. Првиот настан на кој пливачите и пливачките...
Останатo Спорт

Вистинската причина зашто СССР не настапи на ОИ 1984 година во Лос Анџелес беше допингот

Слободен печат
Англискиот весник „Mail on sunday“ објави делови од книгата во кога авторот Родченков пишува како учествувал во прикривањето на допингот на руските и во минатото...
Останатo Спорт

Иџе освои 16 поени на тркачкиот викенд во Хрватска

Слободен печат
И на втората трка македонскиот автомобилист го освои шестото на патеката „Гробник“ во рамките од ТЦР Источна Европа. Игор Стефановски со своите „Хјундаи и30“ првата...
Останатo Спорт

Квартараро без грешка, Роси на подиум после 15 месеци!

Слободен печат
Возачот на „Петронас Јамаха“, Фабио Квартараро триумфираше на Големата награда на Андалузија и така ја забележа и втората победа по ред оваа сезона во Мото...
Останатo Спорт

Фуриозната Естрада: За седум секунди ја нокаутираше противничката! (ВИДЕО)

Слободен печат
Дефинитивно еден од најбрзите, доколку не и најбрз нокдаун во историјата на женскиот бокс.. Американската боксерка Сениеса Естрада испиша историја на овој спорт, за само...
Останатo Спорт

Борковиќ победник на првата трка во Хрватска, Иџе шестопласиран

Слободен печат
Македонскиот автомобилист Игор Стефановски – Иџе го освои шестото место на првата од двете денешни трки на „Гробник“ во Хрватска во рамките ТЦР Источна Европа....
Останатo Спорт

Мејведер би сакал реванш со МекГрегор, но не во октагонот!

Слободен печат
Флојд Мејведер, поранешен светски шампион во боксот би сакал реванш против ММА борецот Конор МекГрегор, но не во октагон, туку во боксерски меч. Мејведер излезе...
Останатo Спорт

ИНТЕРВЈУ Диме Стефановски: Бадминтонот е најбрз рекетен спорт, неодолив за сите кои ќе го пробаат!

Фидан Коминовски
Веб порталот на „Слободен печат“ направи ексклузивно интервју со претседателот на Бадминтон федерацијата на Македонија, Диме Стефановски околу најновите случувања во овој спорт. Колку се...